Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog tövén kemény...

Gyökérkezelt fog tövén kemény pukli?

Figyelt kérdés
Két hónapja gyökértömték a felső négyes fogamat, és van most ott egy kemény pukli a gyökér legtetején (ha minden igaz) Nem fáj, néha olyan fura érzés, de nem váladékozik, nem nő, nem csinál semmit. szinte mióta gyökértömték ott van. Valakinek volt már ilyen? Mi lehet ez?
2015. aug. 9. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kellene egy panorámaröntgen, vagy még inkább egy fogászati CT.


Lehet ciszta van a fogad alatt.

Nekem a 90 es években gyökérkezelték 5 fogam, ebből 4 alatt ciszta jelent meg...

2015. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A cisztákat hogyan kezelték? Ki kellett húzni a fogakat e miatt?
2015. aug. 9. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hol van. Van ami műthető oldalról.

Van amikor kifúrják a fogat, és arra kitisztul, és van amikor kikell húzni a fogat.


Bent nem jó ha marad, gócpont ellátja a szervezetet bacikkal.

Okozhat hajhullást, bőrproblémákat, és egy időjárás változásra kidagadhat.


Ha megengedheted egy magán orvhoshoz menj el, ahol van CT. Kapsz egy képet a helyzetről, és ad egy felvilágosítást, hogy mit érdemes, hogyan rendbe tenni.


Időtől pénztől és elszántságtól függ, de eltarthat évekig is. Nekem 1,5 éve tart, és anyagi okok miatt még legalább 1,5 évig fog :) De mivel nincs panaszom, és már csak egy van bent, ezért túlságosan nem aggódok.


Szerintem az esetedben is a legfontosabb, hogy tisztán lásd a helyzeted.

2015. aug. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt már ilyen, mivel csapos fog volt, nem lehetett másként, csak rezekálással megoldani, neked lehet, hogy elég lenne egy újabb gyökérkezelés, de menj vissza mielőbb a fogorvoshoz és majd röntgen után kiderül, hogy mi az oka.
2015. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A külső oldal pont a műthető oldal.

Szájpadlás felőle nem lehet műteni..

2015. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ciszta, akkor megnyitják az ínyed ott kiszedik, kitisztítják és bevarrják a sebet.
2015. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!