Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájhat egy már régen...

Miért fájhat egy már régen betömött fog? Vajon gyökérkezeltetni kell?

Figyelt kérdés

Hétfőn este megyek fogorvoshoz, de már nagyon fáj napok óta. Eddig csak érintésre volt érzékeny, most már a nélkül is lüktet, fáj. Pedig be volt tömve pár hónappal ezelőtt! Igaz, elég nagy volt már akkor is benne a lyuk. Ès olyan, mintha ez az első túlérzékeny fogam felerősítené a fájdalmat ugyanezen az oldalon lévő őrlőfognál. Egyre rosszabb. Mit csináljak? Alig használ a fájdalomcsillapító! Rágni egyáltalán nem tudok :(


Félreértés ne essék, minden nap 2-3x mosok fogat Sensodyne Rapiddal, ami egy elég jó fogkrèm, nem tudom, miért ennyire romlékonyak a fogaim, de ez szörnyű!


Valami tipp?



2015. aug. 16. 02:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem fúrta ki a teljes szuvast részt, így a tömés alatt tovább szuvasodott! Ha azonnal elmész fogorvoshoz, akkor talán még nem kell gyökérkezelni!

De ilyenkor, amikor már érzed a benti lukat, akkor már alig van hátra kicsi ahhoz, hogy gyökérkezelni kelljen, ezért menj minél hamarabb - egy MÁSIK orvoshoz!

2015. aug. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És hány éves vagy? Mit értesz azon, hogy ennyire romlékonyak a fogaid? Mennyire?
2015. aug. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, és az egèsz család ilyen szerencsétlen a fogakkal, biztos genetikai...


De azt hogy csinálta??? Körzetihez jöttem, mert gondoltam, egy tömést csak meg tud csinálni ő is normálisan.Amúgy az miért baj, ha gyökérkezeli? Utána elvileg már nem fogok érezni semmit, nem igaz? Vagy el fog halni a fogam, mert már nem lesznek benne erek, idegek?

2015. aug. 16. 07:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Alászuvasodott, negyulladt, minél előbb el kellene menned fogáűszatra, hogy kifúrják és távozni tudjon a genny, menj el az ügyeletre, ott elkezdik a gyökérkezelést. Nekem amúgy van 20 éve gyökérkezelt fogm és semmi bajom vele.
2015. aug. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mennyire nagy baj, ha inkább holnap megyek el magánba, mint ma egy ügyeletre? Addig viselem a fájdalmat, bár nagyon sz*r. Csak félek, hogy az ügyeleten is elrontják...
2015. aug. 16. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy röntgen mindenképpen jó lenne, hogy kiderüljön nincs-e a gyökércsúcson egy tályog (az érintésre való érzékenység miatt gyanús). Ezután eldől hogy meg lehet-e még menteni a fogat gyökérkezeléssel (kiveszik az ideget) vagy már csak a foghúzás lehetséges.

Nem feltétlenül a fogorvos hibája ám a dolog, lehet hogy túl későn mentél el és bár ő a szemmel látható szuvasodást eltávolította, de a pulpakamra (ideg a koronarészben) időközben begyulladhatott a baktériumoktól. Egyébként minél nagyobb egy lyuk, annál nehezebb szabályos, jól záródó tömést rátenni. Különösen ha fehér kompozittal csinálják, mert az a megkötéskor zsugorodik - az amalgámot meg persze mindenki elvből utálja (pedig nincs semmilyen bizonyítottan káros hatása az egészségre).

Az első fog valószínűleg csak azért érzékeny, mert a fájdalom rásugárzik a hátsóról. A sensodyne nagyon jó, de ide már kevés.

2015. aug. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szamo77db ***** válasza:
A gyökérkezelés lenne a végső megoldás. Nekem is vannak gyökérkezelt fogaim, nem éreztem az egészből semmit. Amikor lenyúltak és kiszedték az ideget, azt sem.
2015. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3: Akkor az a jó hírem van, hogy felnőtt korban megerősödik a fogzománc, a szuvasodás elsősorban gyermekbetegség.

Tehát ha mondjuk évi 5 lyukad lett, akkor felnőtt korodban 5 évente lesz 1.


Nekem az első 19 orvosom képtelen volt tökéletesen tömni. Mindet újra kellett tömni többször, többek között azért, mert alászuvasodtak. Most már 20 éve a 20. fogorvosomnál vagyok, aki tökéletes.

2015. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és igen, elhat. Ha nagy benne a tömés és kicsi a foganyag, akkor törésveszélyes. Ha rosszul törik le, esetleg a baleset után koronát sem lehet rá tenni, tehát ki kell húzni.

Ezért sok orvos van, aki gyökérkezelés alkalmával egyúttal rögtön koronát is tesz a fogra.

De itt is az a perdöntő, TUD-E az adott orvos jól tömni? Mert ha statikailag jól építi fel, akkor megmaradhat a fog ereje.

2015. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

* nem elhat, hanem elhaL

:)

2015. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!