Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől van fehér lepedék réteg...

Mitől van fehér lepedék réteg a nyelvemen?

Figyelt kérdés

Az egész nyelvemet, de leginkább az oldalát vastag, fehér réteg borítja. Ez már 3 éve van. Egy évig próbáltam ellene küzdeni, de nem jött meg az eredménye. Aztán hirtelen egyik napról a másikra megszűnt, majd most megint előjött 2 hete. Nem tudom mitől lehet, már számtalan orvosnál voltam ezzel a problémával, de egyik sem tudott működő gyógymódot rá. Ez mellett a nyelvem állandóan sebes, lehet, hogy ennek is köze van a a dologhoz. Kérlek segítsetek, mert ez miatt kezdek gátlásos lenni, nagyon zavaró a dolog... :(

A válaszokat előre is köszönöm!



#nyelv #gátlás #szájápolás #fehér lepedék réteg
2015. aug. 17. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem kb 10 éve olyan..

2015. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem a s ebektől jön ki a fehé réteg am sztem nem probléma , váradásnál se volt gátló tényező nálam.
2015. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
XD vér*
2015. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, kb. 3-4 éves korom óta szedek állandóan gyógyszert a vesém miatt. Lehet ez az oka? Továbbá hallottam arról, hogy lehetséges, hogy ezt elmulasztja az, ha sok nyers zöldséget és gyümölcsöt eszem?
2015. aug. 17. 13:13
 5/8 lencsefőzelék ***** válasza:
92%

Lehet veseprobléma is, emésztési zavar, helytelen táplálkozás...


"A nyelven lévő fehér lepedék általában a candida túlszaporodás jele, de lehet folyadék- és tápanyaghiány is vagy egyéb emésztőrendszeri gond.

Mindezeket a helyes életmóddal, a táplálkozás megváltoztatásával tudod orvosolni."

[link]


De vannak még találatok az antalvalin:

[link]

[link]

[link]

2015. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Orrsövényferdülésem is van, ez miatt nyitott szájjal alszok és úgy veszem alvás közben a levegőt, ami miatt minden reggelre kiszárad a szám. Ez is lehet kiváltó ok?
2015. aug. 18. 08:11
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Gasztro 825 nevű probiotikumot kellene szedned folyamatosan, Visszaszorítja a Candidát.
2015. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

A 7-es válaszadó által említett termék teljes neve: ProGastro 825. Nekem szakorvos ajánlotta emésztési problémára, hogy ez a legjobb probiotikum. Egyetértek vele, nekem bevált.

Legolcsóbban a progastro.hu oldalon rendelhető. Egyhavi adag 5 eFt alatt van, s évente többször akcióznak, amikor még olcsóbb. Patikában is kapható, de ott drágább. Kb. 3 hónap után nekem tulajdonképpen megszűntek a panaszaim. Üdv.

2015. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!