Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj a fogam?

Miért fáj a fogam?

Figyelt kérdés
Február környékén voltam fogorvosnál (a megyében a legjobb) ahól két lyukat tömtek. Azóta is érzékeny a fogam és ha ott harapok akkor enyhe fájdalmat érzek. Nem tudom , hogy ez miért lehet.

2015. aug. 22. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet mély a tömés, menj vissza a fogorvoshoz, meg kellene röntgeneztetni.
2015. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben van. Énis erre gondoltam, hogy meg kellene röntgenezni. Hogy érted az pontosan, hogy mély a tömés ?
2015. aug. 22. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így, igaz én a körzetihez járok, mert nem igazán fér nekem bele a keretbe a magán ráadásul jó magánfogorvos csak 15 km-re van innen akihez érdemes járni. Nekem a körzeti orvosom TB alapon csinál sok mindent ami belefér, nekem is volt olyan lyukas fogam amire mondta hogy ha érzékeny lesz vagy fájni fog tömés után akkor menjek vissza és gyökér kezelni fogja. Nagy volt a lyuk fájt és az a fogam eredetileg húzni akarta már, de látta hogy még nem akkora nagy a károsodás így átmenetileg kaptam egy gyógyszeres tömést ami tökéletes volt mert nem fájt egyáltalán utána kaptam véglegest. Mondta a fogorvosom hogy nagy a lyuk, elég mély is, mondta hogy röntgen egyenlőre nem szükséges, meg kell próbálni milyen lesz a végleges töméssel, ezt is csak azért vállaltam mert szívós vagyok tehát nem halok meg ha 1 napig fáj a fogam. Fél évig nem is volt baj vele, egyszer viszont egy erős harapás végett fájni kezdett, visszamentem a tömés rendben volt ugyan de látta a doki hogy annak ellenére hogy megvan szerinte pont piszkálni kezdte a fog ideget és lehet attól fáj, kiszedte a tömést, kitisztította és látta hogy kezd begyulladni még időbe mentem mert még nem volt feldagadva. Biztonság kedvéért csináltattunk röntgen felvételt, ami be igazolta hogy a tömés annyira mélyen volt már hogy piszkálta az ideget és pont akkor gyulladt be, így mondta hogy gyökérkezelést kell csinálni mert másképp nem lehet megoldani.
2015. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy még megnyugszik a fog. Ha viszont nem tudsz rajta enni, vagy nagyon zavaró, akkor az ideget ki kell öletni. Ha idegölt a fog, akkor már nem biztos, hogy hosszú életű lesz a fogad.
2015. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 22. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!