Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap kihúzzák az egyik...

Holnap kihúzzák az egyik csont fogamat, mennyire fáj?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel érzéstelenítenek, ezért nem fáj. Viszont kellemetlen, mert az asszisztens megfogja a fejed, a doki meg a fogat, és azt azért érezni ahogy tekergeti. De ha minden jól megy, kb egy perc az egész. Amikor kimegy az érzéstelenítés, akkor fájhat, de nekem nem igazán fájt akkor sem. Persze amíg gyógyul addig elég vacak hogy ott egy lyuk :p.
2015. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez így nagyon kevés info! xd Nos "4 féle" fog van és ehhez 4 féle fájdalom szint "alapjáraton". Minél nagyobb, annál fájdalmasabb (fogjuk rá):

1., fájdalomban a legenyhébb a 4 db bölcsességfog 18,28,38 és 48 pozíciókon. Ezeket szedik ki általában megfelelő szájhigiénia mellett elsőre. Ezek gyógyulnak a leggyorsabban. Akár 1 nap alatt begyógyul a helye!

2., következő fájdalomszint az egy gyökerűek. Ilyen 31, 32, 41, 42-es pozíciókon. (a lenti első 4-es fogat) Szinte meg sem lehet érezni őket és ezek is gyorsan gyógyulnak, de "viszketnek" xd tudom furán hangzik

3., huhh ebből van a legtöbb fog a szájban. pl. 15,25,35,45 Ezt már csavargatja az orvos, lazítja - ezek már lassan gyógyulnak, ilyen 6-8 hét biztos kell neki.

4., tipikusan a rágófogak, amelyek szinte 5 forintosnyi krátereket hagynak maguk után a beavatkozással együtt. De a doki figyelni fog rá, hogy minél kevesebb lágy rész sérüljön.

Ezek a fogak pl.: 16,17 , 26,27 és 36,37 , 46,47 Összehasonlításképpen ebből 1 db fog lesz olyan fájdalmas, mintha elől lent kivennének 4 db fogat. Még annyi extra megy ide, hogy felül a rágófogak kiszedése könnyen átszakíthatja az arcüreget, vagy már belenőt és automatikusan kihúzáskor megnyílik. ilyenkor ezt varrják. ha átszakadt pl órákkal később otthon erőltetésre na AZ AKKUDT ESET és nem játék!


Továbbá rossz hír, hogy van 5 és 6 szint is azoknak, akik bevállalósabbak illetve nem figyelnek a megfelelő napi rutinra.

5., ez legyen a bevállalós szint. pl: 1 db hátsó rágófog is nagyon fájdalmas, de vannak esetek, hogy egyszerre pl 2 vagy 3-at szednek ki. Az azért már döfi na xDD Ilyenkor gyorsan le lehet mérni ki a nagylány meg a nagyfiú :DD minimum 2 ampullás (9 helyre beadott) buli!!


6., Ez nagyon sunyi, mert az orvos sem látja csak menet közben derülhet ki:

ez a MÉRSÉKELTEN GYULLADT FOG! előszeretettel produkálják a "MÁR GYAKORLATILAG GYÖKÉRKEZELT" FOGAK IS! Nem látszik semmi ellentétben a teljesen begyulladt foggal. És egy fájdalomcsillapítóval nem érzed, nekikezdenek a foghúzásnak és mikor komolyabban elkezdi húzni már tudod, hogy baj van. Leinted a futamot - jöhet a 2 ampulla+ 5 percre pihizel a box utcában és tovább és imádkozol hogy vége legyen. Utána látszódik csak a fogon a mérsékelt gyulladás, TOVÁBBÁ: az orvos gézzel több soron belenyúl a sebbe (és 2 ampullánál is örültél, hogy kiszedte, mert érzed a fájdalmat rendesen). szóval belenyúl a sebbe 4-5-6x és KITÖRÖLGETI MANUÁLISAN A GYULLADÁST. Nem is tudom mihez tudnám hasonlítani, annyira BRUTÁLIS. A doki azt mondta ilyet nem csinálnak, de engedtem neki saját felelősségemre. Fájdalomban az alá tenném, mikor az arc- és állkapocs klinikán feküdtem 2 teljes napig mindkét karomban intravénásan a műtétekhez használt fájdalomcsillapító és nem mertem elaludni sem, mert a számból csak vér folyt bő 1 napig az egyik orromból is szintén és annyi vért nyeltem menet közben, hogy úgy éreztem hánynom kell, de mivel nem ettem semmit 1 tábla csokin kívül így még arra sem voltam képes. Vagy ez a 7. szint lehet?! (ezt nem kívánom senkinek)


A foghúzás orvoslás szempontjából műtét és komolyan kell venni. Papíron 6 hét egy foghúzás gyógyulási ideje, de akár 10-12 hétig is elhúzódhat. Ez egyénfüggő. Ami nagyban segíti a gyógyulást foghúzás utáni időszakot tapasztalataim szerint:

1., foghúzás előtt azért egyél és igyál eleget

2., beavatkozástól függően még ehetsz ha haza értél. Én ilyenkor jégkrémet és kaisers májkrémet és 1000 sziget öntetet preferáltam mindig és mellé:

3., flector rapid 50 mg granulátum 2 dl teában felkavarva, hogy a következő 8 órában biztosan tudj aludni! (ez azért fontos, mert sokszor van az, hogy foghúzás előtt már kikészül az ember rendesen és foghúzás után fellélegzik+benne van 1-2 löket ampulla és csak órák múlva derül ki, hogy MI FÁJ MÉG vagy MI KEZDETT EL FÁJNI). egyik se kellemes.

4., aludj (beavatkozás után ahogy csak lehet) Többet ér foghúzás után egy kiadós alvás, mint rá majd 3-4-5 napra ugyanez!

5., tartsd be a doki utasításait, hogy cigi, alkohol, erőltetés és tej nincs továbbá:

6., pépes zöldséget és gyümölcsöt és sok-sok folyadékot (pl szénsavmentes ásványvizet SOKAT!) igyál a következő napokban!! Ezek építik leggyorsabban a kötőszöveteket.

7., szerintem már másnaptól moshatsz fogat körültekintően. természetesen sebbe nem kotorászunk xd

2015. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, köss rá egy madzagot, és csapd be az ajtót. Ingyen van, és alíg fáj
2015. aug. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!