Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyulladáscsökkentő...

Milyen gyulladáscsökkentő kéne, ha fáj a tömött fog?

Figyelt kérdés

Betömték (nem a fogorvosom, hanem egy helyettes...). Fáj. Úgy, hogy ha a foggal csinálok bármit, nem fáj, de ha a töméshez hozzáérek, majd bepisilek...szóval rágni sem tudok már bal oldalt.


A fogorvos azt mondta, vegyek valami gyógyszert, szedjem vagy 2-3 napig, aztán ha továbbra is fáj, majd akkor kiveszi a tömést.


Szóval mit javasolnátok?



2015. aug. 28. 17:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hmm...mondjuk kérdés kiírása után 5 órával olyat is írtam kommentben, hogy

"A doktornő azt mondta, gyulladáscsökkentő kell."


Szóval csak az 51%-át rontottam el.


I'm awesome.

2015. aug. 28. 23:23
 12/16 anonim ***** válasza:
jól van na nyugi tudom nehéz a fogprobléma nyugi itt mindenki magához mérten de segíteni akar
2015. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A Dalacin vényköteles... A Cataflam szintén vényköteles, de ahelyett legalább lehet szedni Voltaren Dolot kettesével.

Amúgy minden fájdalomcsillapító gyulladáscsökkentő is, de én is azt gondolom hogy a fogorvosnak kellett volna felírnia antibiotikumot (ami ugye szintén gyulladáscsökkentő, csak jóval hatékonyabb), például a Dalacint, vagy Augmentin Duot.

Szegfűszeg rágcsálását szokták még ajánlani fájós fogra, személy szerint még nem próbáltam.

2015. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

én igen nem használ

lehet mégis csak el kéne menned ügyeletre legalább receptért

2015. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Vettem reggel dalacint.

Reggel is vettem be. Délben is vettem be.

13:30-kor ebédeltem. Rágtam ott (egyszer, próbáltam), de úgy megfájdult (2 másodpercre), hogy levert a víz...

Szóval, ki kell venni ezt a tömést. Gyökérkezelés. El lett rontva a tömés, vagy nem tudom...mindegy. Gyökérkezelni kell. Hétfőn megyek és megcsinálja.

(előtte is tömtek egyet, utána is tömtek hármat, azokkal nincs probléma)

2015. aug. 29. 14:49
 16/16 anonim ***** válasza:
sok szerencsét
2015. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!