Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájszag ellen otthoni praktik...

Szájszag ellen otthoni praktikák? Rendszeresen mosom a fogom, fogselymezek. Nem szeretek rágózni. A szájvízen kívül, vmi bevált módszer?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Többször igyál folyadékot. A kiszáradt száj is büdös.
2015. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fogászati problémákon túl számos oka lehet az esetleges szájszagnak, erről elég sok információt találsz a neten.


Amit még tudsz, és érdemes megtenni, az a lepedék rendszeres eltávolítása a nyelvedről pl. egy erős sörtéjű fogkefével. (A kellemetlen szájszag olyan baktériumok - jellemzően kén tartalmú - bomlástermékének a következménye, aminek a nagy része nem a fogakon vagy a szájüreg más részei, hanem a nyelven található).


A lepedék eltávolítása pedig nem csak ilyen szempontból, előnyös, meg azért is, mert látványnak sem éppen szép, hanem azért is, mert méregtelenítő funkciót is betölt a szervezetben, ott is választódnak ki káros anyagok, amitől a szervezet igyekszik megszabadulni.)


A kellemetlen lehelet és a lepedék összefüggéseiről részletesebben olvashatsz ebben a cikkben:


[link]

2015. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A száj már csak ilyen.

Rágó mégiscsak!!!

2015. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Rágcsálj petrezselymet. Komoly.
2015. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kellemetlen szájszag emésztési problémákra is utalhat. Ha tényleg mindent megteszel ellene, de mégis megmarad a problémád, akkor szerintem érdemes lenne felkeresni egy orvost.
2015. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mentalevél
2015. aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Konyakkal öblögess
2015. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pálinka.

Bár végül is említetted a szájvizet, lehet, hogy erre gondoltál.

2015. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem is volt szájszagom régebben és elég kellemetlenül éreztem magam ettől, mert én is normálisan mostam fogat meg szájvizet is használtam. Azt vettem észre, hogyha "üres" a gyomrom, ami azt jelenti, hogy kb. 4-5 órája nem ettem, akkor előjött ez a szájszag cucc. Mindig ásványvizet vagy csapvizet ittam. Nem csipázom az üdítőket. Egyik ismerősöm mondta, hogy ne csak vizet igyak, hanem olyat aminek van úgymond íze. Úgyhogy elkezdtem szörpöt inni és azóta nincs szájszagom. Nem nagyon bírom folyadék nélkül, úgyhogy napi 3-4 litykót megiszom. Szinte mindig van nálam innivaló, de ha esetleg olyan helyre megyek ahol nem kaphatom elő csak úgy az üveget, akkor marad a rágó. A Wrigley's (azt hiszem ez a neve) csinál mentolos rágót, ilyen fehér csomagolású és talán a legolcsóbb rágó. Nekem azzal nincs semmi bajom, mert nem bas**a a gyomrom meg kellemes az íze. Próba cseresznye. Nekem bevált.
2015. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdemes évente a fogköveket leszedetni és megnézetni, nincs e lyukas, gyulladt fog.
2015. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!