Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ot evvel a fogszbalyzo levetel...

Ot evvel a fogszbalyzo levetele utan meg elmozdulhatnak a fogak?

Figyelt kérdés

Volt egy marha nagy ronda res a fogaim kozt elol amit majdnem teljesen sikerult bezarni. Kaptam ejszakait becsulettel hordtam.Ennek kb ot eve. Kaptamegy sint is, amit mar tobbszot kellett visszaragasztani, mert hol itt hol ott engedett el. Kb olyan 3-4 szer volt hol lejott de mindig csak egy fogrol. Most nem tudom eldonteni hogy elengedett e a ragasztas kozepen.Negy fogon van fent es lehet hogy a jobb kozepsot engedte el. Eddig semmi bajom nem volt, de tegnap beleneztem a tukorbe es minta nagyobb lenne a res. Ilyen letezhet ennyi ido utan? A ferjem szerint csak bekepzelem.Megkerestem a regi ejszakaim, gyorsan felraktsm ( alig ment fel es eleggr feszit). Ezzel artok vagy hasznalok? Hetfon megyek orvoshoz, de nen ahhoz aki csinalta, mert kozben elkoltoztunk es het ora lenne az ut.

Kell aggodnom vagy ennyi ido utan mar nem mozoghat a fog?


2015. okt. 7. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem minidg azt szokta mondani a doki, hogy fogtól meg ínytől függ, hogy mennyire gyorsan és milyen mértékben mozdulnak vissza a fogak, ill. hogy több év kell valami rostoknak hogy átalakuljanak teljesen a változásokhoz, ezek alapján simán lehet hogy még most is visszamozdulnak. Szerintem nem baj az éjszakai, mit árthat?
2015. okt. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt sokan nem képesek felfogni, hogy a fogszabályzó akkor ér bármit is, ha hordod. Ha nem hordod, szépen "visszaállnak" az eredeti helyükre. bizony!^^ Ha végleges megoldást keresed, az nem egy ilyen 500 ezres fogszabályzó, hanem 5-7 millió :D ja igen és mellé kb 2 év fájdalom, vér, szenvedés, stb. Az 500.000 plusz pár év volt a felvezető körös "tanulópénz". Nem kell aggódnod 30-35 körül már messze nem azzal leszel fogászati téren elfoglalva, hogy "rések", meg "hófehérség". Már azon kattogsz majd, hogy "Csak ne fájjon már!"
2015. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, ugyan nem ertem miert reagalsz ilyrn agresszivan, de: ket evig volt fix fogszabalyzom, marhara fajt de nyilvan hordtam, hiszen le sem tudtam venni. Utana fel evig volt ejszakaim, kivetel nelkul minden ehszaka hordtam, amig az orvos azt nem mondta hogy most mar nem kell. Mindennek mar ot eve. Utana meg egy evig jartam rendszeresen kontrollra. Te el sem tudod kepzelni mennyire gyuloltem a fogaim, es mit megtettem volna ertr, hogy szpek legyenek. Ugyhogy lrgyszives ne irj ilyeket, hogy nem tudim felfogni hogy hordani kell, mert ez nem igaz.

Es bocsanat hogy csak 600.000 Ft volt a szabalyzas igem legkozelebb negymillios keszuleket kerek aranybol.

A kerdesre viszont enn sikerult valaszolni.

2015. okt. 8. 17:06
 4/5 anonim ***** válasza:
"Ot evvel a fogszbalyzo levetele utan meg elmozdulhatnak a fogak?" IGEN, már másfél-2 év után gyönyörűen látszik és mérhető az elmozdulás!^^
2015. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. és 3. válaszoló, akkor még egyszer: a fogszabályzómat nem most vették le, hanem ÖT ÉVE. Orvosi utasításra nem kell hordanom semmilyen fogszabályzót. Illetve van egy fixen ragasztott sín négy fogamon, hogy még csak véletlenül se mozduljanak el. Továbbá az elmúlt öt év problémamentes volt. Eddig megvan?

A kérdés az, hogy ha a jobb középső fogamon esetleg elengedett a ragasztás (ismétlem öt éve megvan a sín), akkor lehetséges e hogy elmozdul a fogam, hiszen a szomszédos fogakat a helyükön tartja a sín. Másrész viszont nekem a rés valahogy nagyobbnak tűnik. De azt nagyon furcsállanám ha öt év után gondolnák meg magukat hirtelen.


Így már világos a kérdés??

2015. okt. 8. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!