Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Új fogakat szeretnék. Mennyibe...

Új fogakat szeretnék. Mennyibe kerülne? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeretném pár fogam kicseréltetni. Mármint mű fogat a rendes fog helyett. 6 darabról lenne szó ami elöl van és fent. Mennyibe kerülne ez igy 6 db fog? és 1 db mennyibe kerül? nagyon fáj amikor berakják?


Köszönöm előre is a válaszokat


szép napot!



2015. okt. 14. 22:31
 1/9 anonim válasza:

Sok fajta árkategória van és sokfajta fogbeültetési lehetőség is.

Szerintem ezek a páciens szájától függ (meg persze a pénz tárcájától)

A legjobb lenne egy fogorvosi rendelőt felkeresni ,ha szóba jöhet ilyen.

2015. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a legjobb a saját fog. ha még megvannak, akkor azokkal lehet mit kezdeni. saját fogra is ráépíthetnek, stb. nem biztos, hogy menthetetlen. Minél inkább saját fog az alap, annál olcsóbb a kezelés.
2015. okt. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

de elég csúnyán állnak és lyukasak is :( sajnos nem vigyáztam rájuk... :(


És 22 éves lány vagyok nekem szép fogak kellenek....

2015. okt. 14. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:
850.000 - 1.000.000 ,- HUF és kedvezményt sem tudsz igénybe venni. És igen, többek közt fájni is fog!
2015. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, és arra készülj, hogy ha kiváló fogakat csináltatsz ennyi pénzért az azért alakban és színben is (ha most sárga fogaid vannak az kb 15 már méterről elüt egy fehér hófehér Vita A1-es fogszíntől). Így ha kész és elment az az 1.000.000,- HUF a fenti piacos részre ISZONYATOSAN CSÚNYA lesz,ha nem csináltatod meg hozzá legalább lent is minimum ugyanezt a 6-os részt - már 2.000.000 ,- HUF-nál tartunk és ha közelről beszélsz természetesen akinek van szeme az látni fogja MÉG ENNEK ELLENÉRE IS, hogy belül mind rossz meg sárgás .. ez olyan 5.000.000 -7.000.000 között lesz meg és 3 év szenvedés. Szerintem azt a 6 fogadat hidazgasd össze és bármelyik doki is csinálja automatikusan olyan sárgára készítik, mint amilyen a jelenlegi fogaid is!!!!!! Azért ez is lesz pár száz ezere, arra készülhetsz!
2015. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez tökre attól függ, hogy mit szeretnél, illetve mire vagy alkalmas. Ha implantot szeretnél, az alsó hangon százezres nagyságrend egy fogra. Jobban jársz, ha koronákat csináltatsz, persze csak ha erre még alkalmasak a fogaid, egyrészről olcsóbb, másrészről fogászaton is arra törekednek, hogy minél több saját foganyagot megtartsanak. A híd is egy lehetőség, amennyiben több fogadat el kell távolítani, de marad elég tartópillérnek. Számos lehetőség van, de a fogpótlás minden esetben fizetős, a te esetedben igen komoly összegekről beszélünk.

Azt tudnod kell, hogy bármi is fog történni (nem egyedül a te döntésed lesz, a fogorvos fogja tudni, hogy mit lehet veled még kezdeni, nem derült ki és nem is tudhatjuk, hogy valójában milyen állapotban vannak a fogaid), a megfelelő ápolás még fontosabb lesz ezentúl. Attól, hogy "mű fogaid" vannak, még mosni kell, fogselymezni kell. Sok esetben azért kontraindikált egyik másik pótlás, mert a kedves páciensnek olyan rossz a szájhigiéniája, hogy 1-2 éven belül újra kéne csinálni mindent... Ezt is beszéld meg a fogorvosoddal és akkor menjél bele a dologba, ha saját magadat is meggyőzted arról, hogy ápolni fogod rendesen. 22 évesen még tanulható. Aki leél így 50 évet, annál már kevésbé valószínű, hogy új szokásnak felveszi a rendszeres fogmosást. Nem jellemző.

Egy fogorvostan hallgató.

2015. okt. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem egy fiatal lány könnyen eltúlozza a fogai állapotát. a lyukas fogat be lehet tömni, nem kell kihúzni. ott a fogszabályozás lehetősége, ott a fogfehérítés lehetősége. valszeg mindezek együtt olcsóbbak lennének, mint a fogpótlás. ráadásul a koronánál százszor esztétikusabb.

tudom, most azzal fog jönni valaki, hogy de van szép korona. szerintem meg nincs. a korona egy idő után mindenképpen beszürkíti az ínyt, és különben is ordít róla, hogy nem igazi. egy idő után berohad (akár 10-20 év után) büdös lesz az ember lehellete, stb. Nem egy koronás embert ismerek, akiknek jó a szájhigiéniájuk és drága helyen csináltatták sok pénzért a fogukat, mégis büdös a lehelletük. Tömesd be szépen a fogaidat és fehéríttesd ki őket, ha nagyon muszáj (ózonos fehérítés nem árt) és keress föl egy fogszabályozó szakorvost. Valami olyan fogászhoz menjél, aki meg akarja menteni a fogaidat, nem csak az a célja, hogy minél több pénzt legomboljon rólad.

2015. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És egy fogszabályozó kb mennyi lenne? meg mennyi ideig kell rajt lenni?
2015. okt. 16. 23:17
 9/9 anonim ***** válasza:
ez egyénenként változó. az ára pedig dokinként változó. a neten tudsz kutakodni. attól is függ, hogy melyik városban csináltatod.
2015. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!