Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudhatom, hogy az...

Honnan tudhatom, hogy az egyik fogam kiesett-e már, vagy még nem?

Figyelt kérdés
Tudom, ez kissé idióta kérdés, de az a helyzet, hogy van egy fogam, igazából a jobb szemfog, közvetlenül a metszőfogam mellett, amiről egyszerűen nem emlékszem, hogy kiesett-e már. Nagyon régóta érzem, hogy tudom mozgatni a nyelvemmel, de nem erőteljesen, pl. érzem ezt az alsó metszőfogaimnál is, amik már egyértelműen csontfogak. Viszont ezt gyengébbnek is érzem, például egy erősebb dologra nem mernék ráharapni vele. Kinézet alapján pedig sajnos nem lehet megállapítani... mert az alja nem olyan, mint a többi fogamnak. Nagyon félek, hogy még nem esett ki, mert 16 éves vagyok, és nem örülnék neki, ha úgy néznék ki, mint egy 6 éves. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. okt. 23. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztosra a fogorvos tudja megállapítani röntgennel. Amúgy meg ha mozog, az nem teljesen normális.
2015. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A tejfogak fehérebbek és kisebbek a maradó fogaknál, max ennyiből tudsz rá következtetni.


Menj el fogorvoshoz majd ő megvizsgálja. Ha nem tudja megállapítani, kérj röntgent.


A feltételezésed egyébként nem alaptalan, előfordul olyan eset, hogy valakinek élete végéig megmarad bizonyos számú tejfoga (vagy amíg ki nem húzzák, de nem bújik ki helyette más).

2015. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem pont a szemfog esik ki utoljára.
2015. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!