Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás inkább hamarabb,...

Foghúzás inkább hamarabb, mint később megszenvedve?

Figyelt kérdés

Az egyik fogamra pár hónapja azt mondta az orvos, hogy ha megfájdul, ki kell húzni. De addig még maradjon.


Ez a magánorvosom, akihez évek óta járok, és elkötelezte magát a fogmegtartó kezelés mellett, ameddig csak lehetséges. Olyan helyzetből mentett meg fogat, amire más, állami orvos húzást javasolt.

Ezért is megbízom benne.


Már többször volt tömve. Valójában majdnem több benne a tömés, mint maga a meglévő fogkorona.


Azt mondta, gyökérkezelni is nehéz volna, mert olyan a gyökere. Így csak felesleges szenvedés lenne.


Tegnap elkezdett fájni ez a fogam.

Aztán alábbhagyott.

Most ismét elkezdett fájni.


Akkor érdemes lenne bejelentkezni fogászatra és kihúzatni? Nem akarom azt megvárni, hogy gyógyszer kelljen a fájdalom ellen. Vagy esetleg begyulladjon.

Főleg, hogy jönnek a szelesebb idők, amire érzékeny is vagyok a fülem (és fogam) tekintetében.


Továbbá az utóbbi időben a hajam is hullik jobban.

Lehet, ez a fog miatt is.


Volt már erre példa.


Ugye nem érdemes kivárni tovább?


28/N


2015. okt. 30. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilvan hamarabb. Mitol felsz?
2015. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet megmenteni minnel hamarabb annal jobb. Ha tovabb romlik, konnyen beletorhet huzas kozben, vesni kell, esetleg vagni kell az inyt.Veletlenul szilank maradhat benn, azt kesobb ujbol meg kell bontani, a nagy sebet varrni kell. Mire varsz?Mire szamitasz, hogy kesobb jobb lesz?
2015. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha lehet gyökér kezelni, akkor azt kellene. Ha nem lehet, akkor viszont húzasd ki. Nekem 2 évig húzódott egy foghúzás, nem fájt nagyon és ezért azt mondta a doki maradjon a fog. A hajam fele elhullott. Ahogy kihúzták, egy-két hét alatt leállt a hullás.
2015. okt. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt már nem érdemes gyökérkezelni, azt mondta az orvosom.

De úgy, hogy ő a végsőkig a fogmegtartó kezelésekhez ragaszkodik. Másik fogamat gyökérkezelte. Ennek olyan agyökere, hogy inkább ne...


Azért vagyok nehéz döntésben most, mert ugye nemrég fájdult meg. Aztán elmúlt, oké volt. Majd ismét megfájdul. Tehát volt már ennél hosszbb ideig tartó és nagyobb fogfájásom is. De azt nem akarom megismételni, viszont az első egy-két fájdulás után se akarok húzatni (tudom, az lesz úgyis a legvége).


Viszont a hajam is hullik kicsit, ahogy megfigyeltem.

Ez pedig nagy valószínűség szerint szerintem a fájós fog miatt (is) lehet. Így meg a húzás mellett vagyok...


Áááá. :)


Köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 30. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom húzasd ki. Ha nagyon nem bírsz dönteni és mivel úgy is az lesz a vége hogy húzzák, ha nem most akkor 2 hónap múlva, az lebegjen a szemed előtt hogy nyakunkon a karácsony.

Köztudott én meg végkép tapasztalatból tudom, a fog akkor durran be a legjobban amikor esélyed sincs fogászatra menni, éjjel és hétvégén. Gondolj bele most csak fájdogál és pont dec 24-re fájdul meg de akkor nagyon... végig szenvedheted a 3 napot sőt talán a két ünnepet mert ugye a legtöbb magán a két ünnep között nem dolgozik, vagy mész kitudja milyen ügyeletre...

2015. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, 5. hozzászólás írójának is!


Most néztem meg a fogam: Nagyon régi sötét színű tömés van benne, és a fogkoronámnak csak max. az 1/4-e van meg, ahhoz tapad a tömés. Tehát mondhatom, hogy ez inkább már csak gyökér.


Így valóban célszerűbb minél hamarabb kihúzatni saját orvosnál, mint ügyeleten, ha ott egyáltalán vállalják.


Legutóbb is mondta az orvosom, hogy még azt ki kell venni valamikor... Gondolom, akkor ő magánorvosként is ki tudja venni.

Kedden be is jelentkezem a legközelebbi szabad időpontra! :)

2015. okt. 31. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!