Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ebben dönthetek én? Hogy nem...

Ebben dönthetek én? Hogy nem kérem ezt a megoldást?

Figyelt kérdés

Van egy hátsó nagyon rossz fogam, csak 1 oldallap van meg, nincs közepe, elszuvasodott, sok-sok lyuk van rajta és olyan is ami a fog közepe felé megy, érzékeny hidegre-melegre, nyomásra néha.

Sajnos kiskoromban már így jött ki kb, a 3 másik ilyet kihúzták, mert ráadásul torlódnak a fogaim elöl, azon az oldalon ahol ki lett véve az ilyen, ott gyönyörűen maguktól a helyükre mentek. Egy maradt. Az új fogorvos szerint gyökérkezeléssel megmenthető, de kell rá korona + csap, ami 40ezer és így se 100% hogy jó lesz.

Őszintén nincs erre pénzem, még határozatlan ideig nem is lesz (alkalmi munkáim vannak). Hátsó, én jobban örülnék, ha kihúzná és azon az oldalon is a helyükre mennének a fogaim (a "farkasfogam" emiatt még nem jött le, fent van oldalt, a helye megvan, csak épp kevés, a másik oldalon lejött a húzás után) Dönthetek én hogy nem akarom a gyökérkezelést, csapot és koronát?


2015. nov. 3. 21:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Elméletben dönthetsz. Gyakorlatban pedig tapasztalatból mondom hogy az sztk az mindenáron megakarja majd tartani a gyökeret ideig-óráig viszont a magánnak azt mondod hogy húzza ki és kihúzza.


Nekem örökletesen gyalázatos fogaim vannak ráadásul a terhesség alatt még jobban tropára mentek. Elmentem sztk-ba hogy megcsináltatom a fogsorom. Azt a fogorvos is belátta hogy a rágóim menthetetlenek de kötötte az ebet a karóhoz hogy elöl 4 gyökér menthető és akkor gyökér rezekcióval meg csappal lehet elöl hatos korona a rágók meg részleges kivehető cirka 250ezerért mindezt. Hiába mondtam hogy húzza ki az összeset, legyen teljesen kivehető mert pénzem sincs annyi meg a felmenőimből kiindulva tisztába vagyok vele hogy azzal a négy gyökérrel is csak szenvednék pár év múlva úgy is ki kell húzni és akkor csak pénzkidobás. Semmikép nem volt hajlandó kihúzni azt a négyet, nem ment bele. Végül elmentem magánhoz, ő maga mondta hogy valóban pénzkidobás és szenvedés lenne azt a 4 gyökeret megtartani és ő hajlandó volt kihúzni mind és harmad annyi pénzembe kerül a fogsorom még így is magánba.

2015. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!