Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek meddig bírja még...

Szerintetek meddig bírja még a korona a fogamon? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Kb. két napja elkezdett mozogni a korona a fogamon. Nem vészesen, szinte alig észrevehetően mozog oldalirányba. Meddig fogja így kibírni leesés nélkül? És ha leesik akkor mi a teendő?

2015. nov. 5. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már most érdemes elmenni fogászhoz, aki ilyenkor már le tudja venni gond nélkül és kitisztítva a belsejét, a fognak meg a külső felszínét, remélhetőleg vissza tudja ragasztani. Ha sokáig így marad, akkor a keletkezett résbe a szájból ételmaradék és baktérium kerül be, ami ott aztán mindenféle nemkívánatos rothadást indít el.
2015. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez mennyibe kerülne? Egyetemi kollégiumi fogorvos megcsinálja ingyen?
2015. nov. 5. 14:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve ez nem fogja egyszer csak megadni magát?
2015. nov. 5. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Mielőbb menj el, mert én egyszer éjszaka lenyeltem az ideiglenesen feltett koronámat, legalábbis este még a fogamon volt, másnap már nem, még jó, hogy nem fulladtam meg.

Szerintem vissza lehet ragasztani.

2015. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ez egy fém csapra van ráragasztva (ami a fogból megmaradt részbe van belecsavarva). Szóval a korona akkora, mint egy egész fog. Így is megeshet, hogy leesik vagy lenyelem éjszaka?
2015. nov. 5. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a csap is meglazult, vagy csak a korona, mert csappal együtt is esett már le a koronám. Jobb ha mielőbb megnézeted, ne várj vele.
2015. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!