Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzzák, tömik vagy mit...

Kihúzzák, tömik vagy mit művelnek a fogammal az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

A mogyorós csokiban volt egy nagyobb darab mogyoróhéj, ráharaptam és letört az egyik felső kisőrlőmnek a hátsó fele, az egész fogfelület kb. egynegyede-egyharmada. A dentin valószínűleg nem sérült, mert nem fáj, csak a zománc jött le.


Szükségem lenne erre a fogamra azért, odafigyelek a szájápolásra, nem szeretnék műfogat. Ha mosolygok, ez a kisőrlő látszik.


És ráadásul most még sok pénzem sincs megcsináltatni. A fogorvos szerintetek kihúzza vagy pótolja a zománcot valamivel? Szerintem ez egy egészséges csontdarab még. Ha megütögetem a fogat, nem fáj, a nemrég végzett panorámaröntgen szerint nincsen a gyökerével semmi baj.


2015. nov. 19. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy felület tört le akkor korona. Egy törés miatt még nem kell teljes fogat kihúzni.
2015. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű felépítik a hiányzó részt.
2015. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem túl nagy, akkor simán felépíti, ha nagyobb, akkor korona, mivel a gyökér oké így nem kell csap. Kihúzni egészségeset nem szoktak, még nagyon csúnya, lyukas, idegkamrát ért fogat se mindig húznak, inkább gyökérkezelik. De nálad építi vagy korona, mérettől függően.
2015. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!