Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezeltek a fogam mar...

Gyökérkezeltek a fogam mar több alkalommal +gyógyszeres tömést tettek bele. Az oep támogatja az összes kezelést erre az egy fogra, hogy ne kelljen kihuzni (mert mar kb 4 alkalommal gyógyszeresen kezeltek) vagy megvan határozva a támogatás mértéke?

Figyelt kérdés
Köszi!
2015. nov. 22. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a gyökértömések száma van meghatározva (évente 1 TB-re) a gyógyszeres tömés nem számít hányszor, hisz kell a megtartáshoz, arról nem tehetsz, hogy begyullad újra, ahogy a kitisztítás sem számít hányszor.
2015. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!De ez biztos?Nem kérdőjelezem meg a válaszod,de tőlem kérte az 5e ft-ot az SZTK-s fogorvos a 4. Gyógyszeres kezelésre.Teszem hozzá meg mindig ssjog egy kicsit tehát megegyszer le kell kezelni mert lehet be van gyulladva.gondolom megint kéri a plussz 5e-t.Nem tudom,hogy mit csináljak?Fizessek?
2015. dec. 2. 05:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Az OEP oldaláról szoktam tájékozódni.



Milyen fogászati ellátást vehetek igénybe térítésmentesen?

Életkortól függetlenül támogatott fogászati ellátások:


sürgősségi ellátás,

szűrővizsgálat (meghatározott gyakorisággal, pl. 18 éves kor felett évente egyszer),

szakorvosi beutaló alapján góckutatás és más alapbetegségekhez kapcsolódó fog és szájbetegségek kezelése,

fogmegtartó kezelés (amalgám és esztétikus fogtömés, gyökérkezelés, gyökértömés évente egyszer),

fogsebészeti ellátás,

fogkőeltávolítás,

ínyelváltozások kezelése.


Én múlt hónapban kaptam gyökérkezelést, igaz, csak 1x volt benne gyógytömés, de semmit nem kért, sőt egy másik fogat is elkezdett volna ebbe a hónapban csak a koronát kellett volna fizetnem(sajnos időközben eltört és kihúzattam inkább), pedig nem egy húú de kedves az orvosom (magán rendelése is van, megtehette volna, hogy kér, amúgy nem túl bőbeszédű, nem tenyérbemászó, de jó szakember!)


Hű, ez azért nem túl jó, hogy így kéri, miközben ingyen járna!

2015. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!