Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kihúzása műtéte...

Bölcsességfog kihúzása műtéte közben vagy után lehet valami komplikáció?

Figyelt kérdés

Nem sokra kifogják venni bölcsességfogam, de eszméletlenül félek és nem is magától a beavatkozástól hanem hogy mi jön utána.

Rettegek hogy elront valamit az orvos és egy életre szétbarmolja a számat, vagy lebénulok és nem fogok tudni beszélni, kiesnek a többi fogaim, eltöri az állkapcsomat.

Ilyenek futnak át folyamatosan az agyamon van mitől félni?

Illetve a helye befog gyógyulni rendesen nem akarok egy hatalmas nagy sebbel pofámban életem végéig lenni.

Kérlek őszintén mindent!



2015. nov. 30. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden műtétnek van kockázata, de csak magadnak ártasz, ha minden hülyeségen görcsölsz. Felső fog esetén beszakadhat az arcüreg, alsónál megbolygathatják annyira a közelben futó ideget, hogy hónapokig zsibbadt lesz a fél arcod, de nagyobb esélyed van arra, hogy a kórház felé menet a fejedre esik egy bazi tégla. Ha betartod az előírásokat, nyomtalanul fog gyógyulni a sebed. Pár napig úgy fogsz kinézni, mint egy hörcsög evés közben, ez még mindig jobb, mint feleslegesen stresszelni.
2015. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Krysz89 válasza:
Én egy hete voltam és előtte rémistgettem magam ilyenekkel én is.. Annyi lehet, hogy az ideget megsértik és zsibbadni fog a nyelved egy darabig, akár hónapokig, de ez elég ritka jelenség. Másik, hogy eltörik az állkapcsod. Nekem az ajkamon lett egy mély seb, mert gondolom valami félrecsúszott (amit ott műtét közbe érzéstelenítővel nyilván nem is éreztem, csak otthon vettem észre), de már úgy néz ki nem marad meg a helye, gyógyul. A fog helye meg nyilvánvalóan begyógyul, olyan nincs akinek nem..
2015. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hello :) Nekem mind a 2 fölső bölcsességfogamat kiműtötték. Szerintem nincs mitől félned.. az első műtét sajnos nekem komplikációkkal teli volt, majdnem egy órás, de a dokik mondták h kb. 100-ból 2 olyan mint az enyém volt.. na az után be is volt dagadva az arcom, 2-3 hétig, fúrni kellett stb.. kb. 2-3 napig fáj igazán, de veszel be gyógyszert és tűrhető.. A másik fogam viszont nagy könyvbe megírtan 10 perces műtéttel simán kijött, egyáltalán nem volt utána bedagadva az arcom sem, nem kellett se fájdalom csillapító, se antibiotikum, azt hiszem hogy az nap érzékenyebb volt, és ennyi. A doki azt mondta h ez a nagy átlag. Egyiknek sem maradt meg a nyoma, ezen ne aggódj :) És az orvos nem először csinál ilyet, ne aggódj, nem lesz gond! :) 19L
2015. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!