Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi baja lehet a fogamnak?...

Mi baja lehet a fogamnak? Veletek volt már ilyen? Mit csinálhat vele a fogorvos?

Figyelt kérdés
Fölső jobb leghátsó fogam (nem bölcsességfog) egy kicsit érzékeny. De nem akkor, amikor rágok vele, vagy bármit iszok. Rágni is teljesen jól tudok vele és bámilyen cukros üdìtőt is, innivalót is rendesen tudok inni, nem fáj/nem érzékeny. Viszont mikor erősen felhúzom jobb oldalon a számat, akkor érzem egy kicsit érzékenynek. Van olyan, amikor abszolút nem "fáj" és olyan is, amikor egy picit jobban érzem, de az is hamar elmúlik. Lehet közé ennek az érzékenységnek ahhoz, hogy ezelőtt rossz szokásom volt esténként összeszorítani a fogaim? Ez csinálhatott ilyet? Egyébként az utóbbiról már leszoktam szerencsére. Veletek volt már hasonló? Egy ilyen problémával mit csinálhat a fogorvos?

2015. dec. 2. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogorvos körbe tudja nézni és meg tudja röntgenezni.
2015. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó-jó, azt értem, de mégis mi lehet ez? Egyébként néha szívni is tudom, olyankor is egy pillanatra érzékenyebb. De aztán az is elmúlik. Nemrég voltam fogszabályzáson is, ott is megnézte a fogaim a doktornő, de erre a fogamra például semmit a világon nem mondott. Mikor legutóbb voltam fogorvosnál, akkor sem látott ezen a fogamon semmit, mondta volna. Szóval nem értem :/
2015. dec. 2. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Most akkor fent van a fogszabályzód, vagy nincs? Mert ha fent van, akkor attól fáj. Bölcsességfogad kinőtt már? Kihúzták?
2015. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem nőtt ki még, de kb. szeptemberben készült egy röntgenfelvétel a fogaimról (panoráma röntgen) az nem mutatott semmit. Elvileg azon már látszania kellett volna, hogy ott nő valami, nem?
2015. dec. 3. 17:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nincs még fent a fogszabályzóm. Majd januárban/február környékén lesz fent elvileg.
2015. dec. 3. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, a röntgenen látszik, ha van fogcsíra. Ezek szerint neked nincs, ennek örülj. Viszont akkor lehet attól, hogy éjjel összeszorítod a fogaidat. Sajnos én azóta szorítom, hogy fogszabályzóm lett.
2015. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Belűlről romolhatott meg. Betömik,vagy ezzel kombinálva gyökérkezelik. Nekem az összes zápfogam ilyen kiüresedett lett szoptatás alatt. 8 éve volt, mind megvan,nyugi.
2015. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 akoos válasza:
Nekem is ugyanígy volt. Szerintem van egy repedés oldalt azon a fogadon. Lehet, hogy csak egy felszíni, kezdetleges, ezért a fog belsejét még nem kezdték meg a bacik, s emiatt nem látszik a röntgenen. Ha a körmöddel megkapargatod, talán érezni fogod.
2016. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!