Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nem hordom az éjszakai...

Ha nem hordom az éjszakai fogszabályzót az baj?

Figyelt kérdés

Az alsó fogsorom eredményével nem vagyok elégedett a fogszabályozás után és szeretném, ha kicsit visszarendeződne. Ha az alsó éjszakait nem hordom az megoldás lehet? Vagy nagyobb problémát okoz?


Hallottam már olyat, hogy valakinek csak az egyik fogsorát szabályozták és utána a másik nem illeszkedett hozzá. Én kipróbáltam a gipszmintáimon, hogy a régi alsóhoz hozzápróbáltam az új felsőt és és az alapján illeszkednek.



2015. dec. 10. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
jó neked, hogy van fogorvosi diplomád
2015. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Ha már megtörtént a fogszabályzás, akkor jó esetben ugyanúgy fog maradni a fogsorod, ahogy most van, ha nem viseled a fogszabályzót, tehát ennek így semmi értelme. Egyébként meg konzultálj a fogorvosoddal (vagy egy másikkal, ha a jelenlegi nem eléggé segítőkész), ilyen kérdésekre ő tud válaszolni, nem random laikusok a GYIKen.
2015. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első válaszoló: nem kell fáradoznod, hogy bunkó kommenteket írogass mások kérdései alá, ha nem tudsz segíteni, tartsd meg az elmés beszólásaidat magadnak, kérlek. Fogalmad sincs, hogy milyen a fogorvosom, milyen lett a fogsorom...


második válaszoló: ha egy éjszakát kihagyok az alsónál, már sokkal szebb a fogsorom, szóval, de, visszarendeződik. Egyrészt azért, mert még a fogszabályozás közben 2 brecketem leesett (nem ragasztotta vissza őket, még fél évig úgy hagyta) és a drótot összevissza húzogatta, szóval a mostani állapota az alsó fogsoromnak még viszonylag friss.


Nyilván nem választ várok, hanem tapasztalatokat olyanoktól, akik hasonló helyzetben voltak már.

2015. dec. 10. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem értem bocs. Megint ferde fogakat akarsz? Ezt tudnád elérni ha nem hordod.
2015. dec. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem voltak ferdék a fogaim, a fogszabályozás után lett ferde az asló fogsorom. Állkapocs probléma miatt volt elsősorban fogszabályzóm, nem azért, mert csúnya volt a fogsorom (a felső nem volt szép, de az most jó lett, az alsó viszont rosszabb)
2015. dec. 12. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!