Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet hogy a Panadol...

Hogy lehet hogy a Panadol rapid extrától jobban elmúlik a fogfájás mint az algoflex fortetól?

Figyelt kérdés
Direkt vettem algoflexet mert az gyulladàscsökkentő is, a Panadol meg nem. De beveszem az Algoflexet és nem túlzok kb 15 percig hat. Aztán megint le akar szakadni a fél arcom, ezért tegnap este olyan fájdalmaim voltak hogy 4 órán belül bevettem 6ot (tudom nem szabadott volna), ès még így sem ért semmit. Ma elmegyek Panadolért...
2015. dec. 18. 09:15
 1/4 anonim válasza:

A kettőnek különböző hatóanyaga van, és egyénileg is különböző, hogy kinek mi hat jobban. Személy szerint nekem is kevésbé hatnak az ibuprofenes fájdalomcsillapítók.( De pl. párom meg azokat szereti)

De a fogfájás amúgy sem a legjobban csillapítható fájdalom, szóval mihamarabb menj el fogorvoshoz.

2015. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Keddre kaptam időpontot, addig valahogy túl kell élnem:/
2015. dec. 18. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nekem is kimondhatatlanul fájt a fogam, de a Cataflamtól úgy elmúlott semmit se érzetem. Még a radiátoron is eléget éjjel a kezem mert nem éreztem alvás közben, hogy a forró radiátoron van. Nagyon erős fájdalomcsillapító.
2015. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Panadol hatóanyaga paracetamol, az Algoflexé ibuprofén, a Cataflamé pedig diclofenac. Egyénenként változó, hogy kinek mi a jobb, de tény, hogy a diclofenac (Cataflam, Voltaren) nagyágyúnak számít. Nem véletlen, hogy a 25 mg-os vénynélküli, de az 50 illetve 75 mg-os már vényköteles. Amúgy meg ha ennyire fáj a fogad, menj fogorvoshoz... A fájdalomcsillapító-zabálásnak semmi értelme, az okot kell megszüntetni.
2016. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!