Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz a fogam és most 1 hete...

Rolika902 kérdése:

Rossz a fogam és most 1 hete vérzik amikor reggel felkelek miok a lehet?

Figyelt kérdés
Az én fogaim nagyon rosszak,mert elhanyagoltam őket,de most 1hete lassan amikor felkelek vérzik a fogínyem de csak akkor vérzik.A fogam meg már félig levan törve is és még zománc sincs rajta.Elmennyek fogászatra?vagy tudtok valamit mondani hogy ne vérezen?
2015. dec. 26. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha rosszak a fogaid, már rég fogorvosnál a helyed. Miért nem mentél el eddig? Ha már vérzik a fogíny az egy súlyos következménye az elhanyagolt fogaknak. Lehet, hogy a körzeti fogellátás nem a legjobb, de azért ne akard elvesíteni a fogaidat.

Valószínűleg leszedik a fogköveket a fogadról, esetleg betömik a fogaidat, illetve akár húznak is, de utána figyelj oda a szájhigiéniára, neked is kellemesek lesznek a napjaid!

2015. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert nem merek elmenni.Meg hát az összes fogamat már ki kéne húzatni olyan rosszak de most csak azért írtam hogy mit csináljak most?Mert még így nem végzet a fogínyem hogy minden nap és csak akkor amikor fel kellek de én úgy láttam hogy még hiányzik egy darab a fog közepéből egy fogíny darab meg reggelente amikor ki öblögettem akkor avatár is jön ki
2015. dec. 26. 13:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Alvatvér
2015. dec. 26. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha vannak stabil gyökereid és a koronából legalább 1-2mm akkor még meg lehet menteni az eredeti fogat egy felépítéssel. Egyébként a mai fogorvoslás már olyan szintű hogy nincs olyan probléma amit ne tudnának megoldani. Ha kell műgyökeret is lehet beültetni - így a teljes foghiányt is meg lehet szüntetni. Régen például egy szájpad hasadékos újszülöttnek esélye sem volt életben maradni, ma azonban már a szájpadot is lehet pótolni.

A vérzés annak a jele hogy a problémád sürgős (de nem megoldhatatlan!): az egyetlen megoldás a fogorvos.

2015. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!