Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kicsi fehéres dudorok az ínyen?

Kicsi fehéres dudorok az ínyen?

Figyelt kérdés
Két fogam fölött ilyen apró íny színü de inkább fehéres dudorok jelentek meg talán 1mm-es lehet, amúgy már elég rég óta ott vannak, talán fél éve. A fogak amik fölött vannak azok épek. Szerintetek mi lehet ez?

2015. dec. 30. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogaddal lehet baj, valószínűleg gyökérkezelni kell.

Menj el fogorvoshoz még mielőtt eldurvul, mert sokkal rosszabb lesz ha belobban.

2015. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy az ínypapilláid fehérebbek egy kicsit a természetesnél (pl. vashiány vagy vérszegénység miatt), vagy ínytasakod van. Ez utóbbi származhat a fogból (kívülről ép fog az relatív, hiszen röntgenen mutathat más eredményt), vagy a fognyaki részről (pl. fogkő vagy sérülés miatt lehúzódott íny miatt).

A helyedben én vérvizsgálattal kezdeném (érdemes legalább fél évente, mert sok betegséget ki lehet szűrni) és ha ez nem mutat különösebb eredményt, akkor megmutatnám fogorvosnak.

2015. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és a fogorvostól időben kérj időpontot, akkor is ha nem lesz semmi dolga veled. Hozzá is érdemes fél évente kontrollra menni.

2. voltam.

2015. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 30. 14:36
 5/5 A kérdező kommentje:

Valószínüleg bacik okozzák mert szájszagtól se tudok megszabadulni. Most kenegetni fogom egy darabig gyógynövényes krémekkel meg fogkrémmel, aztán fogorvos.

Voltam amúgy voll diagnosztikán ott kötőszöveti gyulladás volt szóval ez is erre utalhat.

2015. dec. 30. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!