Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fáj a fogam hova menjek...

Ha fáj a fogam hova menjek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Budapesten vagyok egyetemista, vidékről költöztem fel. Már van itt háziorvosom (átkértem magam ide).

Kb. 1 hete fáj az ínyem hátul, eléggé zavaró, főleg evés közben. Be van gyulladva, legalábbis duzzadtnak érzem.


Hova tudok ilyenkor menni? Először háziorvos, aztán ő majd továbbküld? Fizetni nem nagyon tudnék magánorvosnak vagy ilyesmi, szóval állami ellátás kéne, ha van ilyenre.


Köszi előre is minden tanácsot!

(U.i.: Szoktam fogat mosni, odafigyelek magamra, szóval tényleg gőzöm sincs mitől lehet, sosem szoktam betegeskedni.)



2016. jan. 2. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A lakhelyed szerinti területileg illetékes fogorvoshoz.

Nézz utána, hogy melyik az, vagy válassz egyet és kérd át magad oda. Fogorvosnál is szabad fogorvosválasztás van, ha vállal az, akihez járni szeretnél, akkor TB alapon járhatsz hozzá, nem kell érte fizetni.

2016. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Gugli-ban találtam jópár fogorvost, de több helyen "magán"t ír, akkor oda még TB-vel sem mehetek, igaz?
2016. jan. 2. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:

A magánorvosnál fizetni kell.

Viszont vannak rendes, TB alapon működő fogászatok, minden területnek van egy területileg illetékes fogorvosa, fogászata, ahová TB alapon járnak és oda, ha az orvos felvesz a betegei közé, akkor oda lehet ingyenesen, TB alapon járni.

2016. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!