Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elektromos fogkefe első...

Elektromos fogkefe első használatakor vérzik az ínyem, ez normális?

Figyelt kérdés

Fogkőleszedés után most kezdtem el használni, tegnap és nagyon sok helyen elkezdett vérezni az ínyem, lehet a rezgéstől, hogy új még a dolog? A doki javasolta, mert gyulladt amúgy az ínyem és lesz még pár kezelés erre.

Korábban a manuális fogkefével nem vérzett az első leszedés után, max 2x, Parodontaxot használok.


2016. jan. 5. 17:08
 1/8 GooseBumps válasza:

Semmilyen fogínyvérzés nem normális.

Persze ha ínygyulladásod volt, és most szedték le a fogköved, akkor ne csodálkozz rajta. Az ínynek kell némi idő, míg regenerálódik.

2016. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel az elektromos fogkefének nagyobb a fordulatszáma, illetve kisebb feje könnyeben a nehezen elérhető részekhez is elér sokkal jobban tisztít. A fogkő eltávolítás után teljesen normális, h vérzik, mert végre ellettek távolítva a lerakódások, megkövesedett ételmaradékok és végre felszabadult az ínyed, így tud gyógyulni. Ne ijedj meg, h vérzik, teljesen normális, hadd vérezzen! Hadd jöjjön ki a gyulladás, amikor már nem vérzik kezd el gyógyulni. :)
2016. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Húh, most megnyugodtam, mert amikor leszedte a doki akkor is vérzett rendesen (most voltam a második leszedésen, mert az elsőnél a felületeti szedte le, most íny alá nyúlt, még lesz 3-4 ilyen alkalom, hogy elmúljon a gyulladás, picit itt-ott enyhén fájt is, persze csak amíg csinálta.

Mondta, hogy tisztítsam (fogselyem, fogköztisztító, Corsodil) mehet mostmár az elektromos kefe, mert az alaposabb. Sajnos nekem hajlamom van rá, ráadásul az íny alattira :S

Meglepődtem amikor láttam hogy vérzik, de akkor szoknia kell, plusz a beavatkozás maga is közre játszik gondolom.

2016. jan. 5. 20:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Rengeteget segíthet neked a helyes fogmosási technika, ha megmutatta pontosan hova, hogyan kell a fogkefét rá helyezni a fogra, baj nem lehet.(fog és az íny közé kicsit megdöntve 45fokos szögben) Érdemes az elektromosnál is a soft fejű , sok sörtéjűt használni. :) a mélytisztítás meg igen, sajnos kellemetlen tud lenni, de így megelőzi vele a doki a fogágybetegséget, csontpusztulást stbt! :)
2016. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, leültünk és megmutatta, sőt a következő alkalomra magammal is kell vinnem egy fogkefét (nem árulta el miért :D ) és most tanulom, hogy ne legyek nyakig fogkrémes, de még látnom kell, hogy mit csinálok :D


A szép fogakért néha szenvedni kell, de megéri, inkább ez mint a pótlás. :)

2016. jan. 5. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan! :) Hidd el, h rengeteget számít a helyes technika! Én is nagyon sokáig rosszul csináltam, sajnos nem tanítják a suliban. Ne aggódj, valószínűleg bekeni a fogaidat egy kis plakk festővel, az megmutatja, h hol lepedékes a fogad, hány napos, s könnyebben megy a tanulás, vagy ha nem , csak gyakoroltok :) de a dm-be gyógyszertárba lehet kapni ilyen kis tablettát, amit elrágcsálsz, kiköpsz, elszinezi lilára-rózsaszínre a fogaidat attól függően hány napos a lerakódás és remek eredményeket érhetsz el vele!! :)
2016. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ég és föld a kézihez képest amúgy! :)

A festő tablettát ki fogom próbálni, most hogy írtad eszembe is jutott, hogy van! :)


Tényleg jó ötlet lenne suliban tanítani, a legtöbbet az nyomja a latban :)

2016. jan. 6. 14:19
 8/8 A kérdező kommentje:
El is múlt teljesen a vérzés :)
2016. jan. 7. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!