Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnám fájdalommentesen...

Hogyan tudnám fájdalommentesen kezeltetni (valószínűleg elhalt) bölcsességfogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyerekkoromban féltem a fogorvostól, ami olyan fogam volt megcsinálták (tömés, stb). A helyi fogorvos olyan volt, hogy megkínzott. Az érzéstelenítő nem használt, munka közben éreztem amikor dolgozik. Utálok fogorvoshoz járni, mert mindig előtör az érzés, hogy milyen kínzásokat csinált. Most a napokban vettem észre a bal felső sorban van egy rossz fogam. A bölcsességfogam rossz, a közepében (tudom, ez gáz) egy gennyes csomó jött ki. Óvatosan kipukkasztottam fogpiszkálóval, pár csepp vér is jött belőle, majd fogatmostam. A probléma, hogy a fog nem jött ki teljesen, vagy csendben letört és nincs nagy rész, legalábbis a nyelvemmel kitapogattam, úgy érzem. Napok óta úgy érzem, hogy büdös szájszagom is lett, pedig mosom a fogaim és rágózok is.


Mivel nagyon félek a fogorvosoktól, ti mit ajánlanátok? Tudom, hogy muszáj lesz elmenni viszont nem tudom hogyan győzzem le a félelmem? 25 éves leszek és nem akarom elveszteni a fogaim, mert tudom sokba is kerül a pótlásuk. Ha elhalt a bölcsességfeg akkor is kell érzéstelenítőt használni? Ha elhalt egy fog, a kihúzás akkor is fáj? Vagy ott már elpusztultak az idegek? Létezik olyan, hogy a bölcsességfog "elrohad"?


Köszönöm szépen!

(F 25)



2016. jan. 7. 15:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!