Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas bölcsesség fog, húzni...

Lyukas bölcsesség fog, húzni kell. Fájni fog?

Figyelt kérdés

Már egy pár éve lyukas a bal felső bölcsesség fogam, de sosem foglalkoztam vele, mert nem fájt. Nyáron más probléma miatt voltam orvosnál, ő mondta, hogy húzni kell, nem tudja betömni, csak ha szét vágja a számat belülről. A következő időpontra nem tudtam elmenni, azóta is csak néha fáj de szinte alig, így nem foglalkoztam vele.

Ma viszont letört a fele a fogamnak. Tehát kénytelen leszek elmenni.

Viszont rettegek a fájdalomtól, és hogy így letört belőle nehezebben tudja majd kihúzni, és jobban fog fájni.Már az is eszembe jutott, hogy altatásban kérem.

Vélemény?

(most sem fáj, csak zavar)


2016. jan. 8. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapsz érzéstelenítőt, az orvos ellenőrizni fogja, hogy hatott-e (megpróbálja elhúzni egy hegyes valamivel az ínyedet a fogadtól), ha egy kicsit is érzed (egyáltalán nem fáj), akkor kapsz még egy érzéstelenítőt, amitől már tuti semmit nem érzel, aztán fél perc alatt kihúzza a fogadat. Mivel nincs begyulladva, és nem is gennyes, nem hinném, hogy fájni fog.
2016. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Altatás?? :D Ne viccelj :D Nekem is hasonló volt. Félig el volt törve...mivel a fogorvos nem tudta egyből kivenni, mert kb nem volt mint megfogni, egyesével szedegette ki a gyökereket. Kapsz érzéstelenítőt, nekem az őszintén kifejezetten jól esett. Ha már semmit nem érzel, akkor fog majd hozzá. Nekem nem fájt, csak alig tudtam tartani a fejemet, annyira erősen húzta a fogorvos (nem egyszerű kihúzni)..és érezni éreztem egy picit talán, de azt nem nevezném éppenséggel fájdalomnak. Inkább az keltett bennem rossz érzést, hogy hallottam ahogy szakad az ínem :S Pár napig a seb fájni fog egy kicsit, és most,hogy hideg van, ne nagyon mászkálj ki, mert a sebnek nem tesz jót ha hideg levegő éri, de ezt gondolom tudod. Na én ennyit tudok elmondani a saját tapasztalatomról, nem volt vészes :) ui: emígy nagyon de nagyon parázok a fogászattól, és a fájdalomtól is, szóval ha én aki különben egy betoji vagyok, túléltem egy sima érzéstelenítővel, akkor neked is menni fog :)
2016. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg halott már az a fog, legalábbis ha letört, akkor valószínűleg fájdalmat éreznél.

Kapsz érzéstelenítőt, és kihúzzák. A felsőkkel mindig könnyebb, mint az alsókkal. Utána néhány napig még nehezebben nyitod a szádat, érzékeny lesz a helye, óvatosan kell enni - két-három hét múlva pedig elfelejted az egészet.

2016. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :) Nagyon sokat segítettetek! :)


És kedves második: Akkor egy cipőben járunk, mert az én fájdalom küszöböm is a béka seggébe alatt van, illetve rettegek a fogorvostól. Ezért gondoltam altatásra :D

2016. jan. 9. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 2/3-a hiányzott a fogam felső részének(bölcsesség)ott a ínyig le volt már amortizálódva.

Semmi extra nem volt,a doki simán kihúzta egyben.Nem fájt,mindössze egy kellementlen "ropogást" éreztem.Ne halogasd sokáig,annak a fognak már úgyis annyi,mielőbb szabadulj meg tőle.

2016. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!