Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kicsi, fehér pöttyök a nyelven...

Kicsi, fehér pöttyök a nyelven, mik lehetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már évek óta veszek észre néha ilyen kicsi fehér, érzékeny pöttyöket a nyelvem hegyén illetve oldalt az éleken. Oldalt úgy néz ki, mintha pattanás lenne, csak egy fehér dudor nyelv élén. Viszont a nyelvem hegyén úgy néz ki, mintha a nyelv felszínén a bimbók, vagy nem is tudom minek hívjam őket, változnak át. A hegyén több ilyen bimbó is el fehérül, egy helyen van mindig 4-5 ilyen pötty. Régebben ritkán jöttek elő, 1-2 nap és elmúltak. Mostanában viszont rendszeresen vannak a nyelvemen, legtöbbször 2-3 helyen. Ezek is ugyanúgy elmúlnak 2-3 nap alatt, de eltelik 1-2 nap és megint jön egy, rendszeresen jön elő új, legtöbbször ugyanazon a helyen, nem is lepődnék meg, ha ugyanazok lennének.

Az a lényeg, hogy érzékenyek és fáj, amikor hozzáér a fogamhoz, meg alapból is irritál, rohadt idegesítő, hogy minden héten nő egy új a régi helyett.

Mi lehet ez? Nem afta, mert sokkal kisebb és nem a szájamban nő, hanem a nyelvemen és tényleg nagyok kicsik, talán 1 mm x 1 mm,de lehet, hogy még annál is kisebb néha. Valami fertőzés vagy mi ez? Van másnak is ilyen? Forduljak orvoshoz? Mondom régen is voltak ilyenek, csak olyan ritkán, hogy nem tulajdonítottam nekik nagy jelentőséget, hiszen eléggé ritkák voltak, de mint mondtam mostanra mindennapos.



2016. febr. 4. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szájpenészre tippelek így látatlanul, de ehhez inkább egy orvos kéne.
2016. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Voltál orvosnál?
2023. szept. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!