Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fémkerámia vagy a cirkónium...

A fémkerámia vagy a cirkónium ellenállóbb anyag foghídhoz?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a cirkónium esztétikusabb, de nekem annyira nem számítana, mert nem feltűnő helyen lenne a híd.

2016. febr. 5. 18:36
 1/8 TR75 ***** válasza:

Ha jól tudom, a cirkónium. De amúgy a fémkerámia is teljesen jó, elég komoly behatás kell ahhoz, hogy eltörjön (vagy nagyon szerencsétlen módon kell ráharapni valami keményre).

Viszont a cirkónium nagy előnye még, hogy nem vált ki allergiás reakciót.

Csak persze drágább a fémkerámiánál.

2016. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Neked készítettek koronát mostanában? Mennyi lehet darabja?
2016. febr. 5. 18:54
 3/8 TR75 ***** válasza:
Nekem fémkerámia lett, 3 tagú, tavalyelőtt ősszel. Ha jól emlékszem, 3x27000 volt az ára.
2016. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az még nem is vészes
2016. febr. 5. 19:29
 5/8 TR75 ***** válasza:
A cirkon lett volna 3x60000 pénz.
2016. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És nem sajnáltál bevonni két fogat egyért?

Mondjuk nekem 2 foghiányt kellene pótolni két oldalon felül, az szerintem instabilabb lenne.

2016. febr. 5. 21:59
 7/8 A kérdező kommentje:
mármint 2X2-t
2016. febr. 5. 22:07
 8/8 TR75 ***** válasza:

Ha jól tudom, két hiány még belefér.

De, sajnáltam, de az a helyzet, hogy a pénz nagy úr, beültetés+korona 200000 huf fölött lett volna (húzással együtt 250000 körül), azért ez nagy különbség. Nyilvánvalóan tisztában voltam a hátrányokkal, de muszáj volt így döntenem.

Meg azért kicsit pontosítok: két hídról van szó, az egyik egy gyökérkezeléssel is menthetetlen fog miatt, a másik pedig egy régi hiány pótlása. Mindkettő őrlőfog helyén, szóval az esztétika kevésbé számított.

2016. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!