Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 bölcsességfog kiműtése ha...

2 bölcsességfog kiműtése ha nem egyszerre történik, kb mennyi időnek kell eltelnie?

Figyelt kérdés

Van erre valami szabály?


Egyszerre is kiszedhetnék, de annyit nem szeretnék vállalni, mert nem félek ettől, viszont fogat már húztak és elég kellemetlen volt utána (igazából a foghúzás észre sem vehető, csak aznap utána és az azt követő nap a rossz), itt meg nem húznak, hanem műtenek.


Annyit mondott az orvos, hogy maximum 3 bölcsességfogat szedhetnek ki egyszerre, mert hogy alul nem szabad egyszerre kivenni valamiért a kettőt. Szóval ha így nézzük ennek is van valami oka, viszont azt nem tudom, hogy két bölcsességfog kiműtése között mennyi időnek kell eltelnie, ha nem egyszerre húzzák.


2016. febr. 5. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a szabály, de gyógyulási időnek 6 hetet mondanak felső, 8 hetet alsó fog esetén. Én azt egyszeri műtéteket választom, inkább egyszerre essek túl rajta, egyszer kelljen antibiotikumokat szedni.
2016. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát ha azt vesszük alapul a sima foghúzás is hetekig tart mire teljesen összeforr, de 1 hét múlva már tömtek nekem fogat, mivel megsérült közben egy tömés.


De 1 hét múlva már nem vérzett egyáltalán, még ha piszkáltam akkor sem.

2016. febr. 6. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!