Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetek újra magabiztos,...

Lehetek újra magabiztos, megtudják csinálni?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és hát elég rosszak a fogaim...

Kb. fél éve egy fogorvos megkeserítette az életem, az én képem.

Fogtömésre mentem (voltam már előtte a nőnél tömésen) teljesen rutinosan, a fenti 2 es fogamat tömték...(és útközben kiderült hogy a mellette lévő 1 es fogam is lyukas szóval azt is) amikor vége volt kimentem a mosdóba és egyből megláttam hogy borzalmas lett...a szép fehér fogam helyett egy foltos valamit láttam a tükörbe... anyukámnak megmutattam és ő is teljesen felháborodott...egyből visszamentünk és mondták hogy ezt így kell meg minden....én ott már sírtam... egy fél óra veszekedés után belefáradtak és inkább beletörődtünk... Nagy nehezen elfogadtam és megszoktam hogy ez ilyen... majd elmúlt az érzéstelenítő hatása és éreztem hogy nagyon szúrós éles a fogam mintha mozgott volna benne a tömés... 2 nap múlva visszamentünk (akkor egy másik ember csinálta mert ahhoz a nőhöz nem akartunk többet visszamenni) kiderült hogy a 2 fogamat egy vékony réteggel úgymond össze "tömte" ezt a doki könnyen megoldotta egy fogselyemhez hasonló dologgal..

eltelt most már fél év kezdtem megszokni a fogam új kinézetét kezdetben rengeteg éjszakát töltöttem sírva. Most újra eltört a mécses...nézegettem régi képeket és ott láttam mennyire szép volt a fogam...aztán belenéztem a tükörbe és elsírtam magam... a kaja nagyon könnyen beleragad a foltos rondaságok közé és nagyon csúnya, a tömés felülete úgymond mélyebben van vagyis nem egyszínben a fogammal, ami még rondábbá teszi....

Lehet nekem újra szép a fogam? Mikor fogok végre újra boldogan mosolyogni?

Most is van 2-3 lyukas fogam de már félek a fogorvoshoz menni, pedig eddig nem féltem...Ha kicseréli a tömést újra jó lesz? Vagy még rosszabb????

Tudnátok mondani Budapest és környékén jó, erre fókuszált fogorvost? Olyat akit bizton mertek ajánlani..a pénz már nem számít ha kell akkor amint betöltöm a 15 -t diák munkázom csak legyek újra boldog... félek nagyon félek....régen annyira szerettem mosolyogni szerettem a fogaimat, most meg alig merek mosolyogni...amikor belenézek a tükörbe menten elsírom magam olyan csúnya... Anyukámnak addig nem merem mondani hogy még mindig kivagyok tőle mert neki így is van elég baja ezért szeretnék egyedül valami jó megoldást, orvost találni, neki csak akkor szeretnék szólni ha már megvan a megfelelő ember...


Kérlek segítsetek nekem, előre is köszönöm :)


UI: elnézést kérek a hosszért és az érthetetlen részekért csak már hihetetlenül kétségbe vagyok esve...



2016. febr. 11. 05:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ha nem tudok segíteni érdemben, de Budapesten tuti találtok jo orvost. Annyi a választék, olvassatok utánuk fórumokon. Orvostudakozon stb.

En 40 éves vagyok. 15 éves koromban rontottak ugy el a tomeseimet, hogy alul nincs ragofogam...


Minden jót!

2016. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 En vagyok12b válasza:

Ha már találtál orvost,mond meg neki hogy esztètikus(fehèr)tömèssel tömje be.Szinte nem is látszik hogy ott van.Ès a magabiztosságodon is segíteni fog.Remèlem egy kicsit tudtam segíteni


Minden jót

2016. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben megéri rááldozni azt a pár ezer forintot és magánfogorvossal megcsináltatni.


Nem fog látszani semmi.

2016. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, bármelyik magánfogorvos megcsinálja neked szépre. Nem is kellene látszódnia, hogy tömött a fog. :(

De a SOTE-n is biztosan megcsinálják neked szépre és ott még fizetni sem kell!

Ha gondolod, küldj képet, fogorvosnak tanulok. De 100%, hogy egy ügyesebb fogdoki úgy megcsinálja, hogy észre sem veszed. :)

2016. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 paradicsom31 ***** válasza:
Pesten tuti, hogy találsz. Én inkább magándokit javasolnék, azok biztos jobbak. A tömést ki tudja cserélni. Fehér, vagy amalgámtömésed van?
2016. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!