Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a fogpótlás a...

Mennyibe kerül a fogpótlás a Semmelweis Egyetem Fogászati- és Szájsebészeti Oktató Intézetben?

Figyelt kérdés
Üzemi balesetes,állcsont törött vagyok.Kb 5 tagú hídra és koronákra lenne szükségem.A körzetis dokim kihúzatna több fogamat is .... Szóval az egyetemet ajánlották.

2016. febr. 12. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanannyiba kerül kb. mint a körzeti dokinál.

Én odamentem a Szentkirályiba. Megnézték, elmondták az árat (nekem sokat kellett pótoltatni, koronát és hidat rakni és nem tudom, hogy egyesével mennyi lett volna, de brutál sok volt). Aztán megcsinálták az egyiket, ami másfél évig tartott. Ezeket a magyarázatokat kaptam: most nincs az orvos, most nem jó valamiért, most csak egy dolgot csinálnak, majd jöjjön vissza 2 hónap múlva, mert sok a beteg...stb. Kész időhúzás volt.

Aztán következett a másik rész. Kértem erre is Szentkirályiban árajánlatot, ill. elmondták, hosszú kezelésre számíthatok. Szintén brutál összeg volt.

Elmentem a körzetes fogorvosomhoz. Megnézte. 12 000 Ft-tal olcsóbb volt. A teljes hidak, koronák, csiszolás, gyökérkezelés 8 napot vett igénybe, majd az ideiglenes ragasztás után egy hónappal visszamentem, hogy beragaszthatja véglegesen és ennyi volt.


Mondhatnám azt, azért próbáld meg, hátha Te jobban jársz a Szentkirályival, de sajna ezt nem tudom mondani. Másfél év alatt rengeteg beteggel beszélgettem, mert sok időnk volt erre és a nagy többségnek volt gondja valamivel. Hiába kaptunk időpontot, másfél-két órát vártunk.

Nekem az egész hidamat és a koronákat is elcseszték a Szentkirályiban és nem csak esztétikai szempontból, amit többször kellett javításra leadnom. De nem csak én adtam vissza javíttatásra.

Hála a jó Istennek, a körzetesem szépen és gyorsan megcsinálta a maradék részt.


Volt nekem is üzemi balesetem és akkor azt olvastam a neten, hogy ilyenkor nem vagy keveset kell fizetni a pótlásért. Légy szíves érdeklődd ezt meg, nézz utána.

Ezen kívül, mivel üzemi baleset, a munkáltatónak kell állnia a gyógykezelés, ellátások díját. Érdemes ennek is utána nézni.


Sok sikert és gyógyulást.

2016. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy leírtad a tapasztalatod!Sajna az én körzetes dokim ...(13.kerület) :/ A baleset kismamavizsgálaton ért,ezért az OEP fizet,már amit (Pl.: a híd csak méltányossági alapon mehet ha elfogadják)!Lassan 2éve próbálok konkrét infókat beszerezni tőlük,de ugyanazokat a köröket rovom.Az alapanyagok is meghatározottak amiből dolgozhat a doki,ezenkívül a kért allergia teszt kimutatta a vas,nikkel és palládium allergiámat is.A gyerekemet sincs kire hagynom ha ez tényleg ilyen hosszadalmas,vagy a bébiszitternek fizetek egy vagyont.

Nem is tudom,... azért köszönöm! :)

2016. febr. 13. 21:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy próbát talán megér a Szentkirályi. Csak szólj előre a dokinak, neked gyereked van, nem tudod kire hagyni, ezért mielőbb szeretnéd a kezelést és a befejezést is. Aztán majd elmondja mire számíthatsz kb.

De azért itt is kérdezz rá az üzemi balesetes dologra.

De megpróbálhatnál más kerületben orvost keresni, pl. a XIV-ben a Herminán is van jó orvos. Hátha elfogadnak úgyis, mint nem területi lakost.

Sok sikert és gyógyulást!

2016. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!