Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg bűzlenék?

Tényleg bűzlenék?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy 17 éves srác vagyok és a nap folyamán az iskolában azt hiszem, hogy büdös vagyok. Még soha senki nem mondta, hogy az lennék, de amikor valakivel ülök órákon gyakran kissé elfordulnak, de nem minden esetben. Én magamamon természetesen nem érzem és sokszor mondjak is, hogy milyen jo illatú vagyok... Viszont a számban meg érzek egy fura ízt, hiába még az adott nap semmit nem ettem. Napi 3x mosok fogat:reggel, délután és este. Reggel minőségi szájvizet is használok, este pedig fogsejemmel tisztogatom meg a fogaimat. Szóval mindent megteszek, de mégsem érzem a leheletem frissnek. A gyomrom nem hiszem, hogy jó, hiszen sokszor kell büfögnöm és gyakran fura hangokat ad ki a gyomrom... Gyanakszom erre a dologra, de szüleim mindig halasztgatják, meg nem érnek rá elvinni az orvoshoz. Olyan reménytelennek érzem a helyzetem, mert én mindent megteszek, de mégsem érzem, hogy működne. Lehet hülye kérdés, de ti fogmosás után 3-4 órával milyennek érzitek belülről a szátokat? Sajnos nem tudom eldönteni, hogy most rossz szagú-e vagy sem. Barátaim is vannak és ők sem mondták még. Valaki valami megoldást? Ha gyomorproblémák miatt lenne, akkor mit ajánlatos szedni?

2016. febr. 17. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit: 17 évesen miért várod, hogy a szüleid "vigyenek" orvoshoz?? Fogod a TAJ kártyád, elmész és elmondod a problémád.
2016. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de egy vicc, hogy 17 évesen, lassan nagykorúként arra vársz, hogy a szüleid vigyenek el orvoshoz! Menj el a háziorvosodhoz, jelezd neki a panaszaidat és kérd ki a véleményét arról, hova kellene fordulnod, esetleg írjon neked beutalót.
2016. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igyál megfelelő mennyiségű folyadékot. Amikor büdösnek érzed a szád, akkor igyál egy kicsit, és öblítsd át vele a szádat, ezen kívül, rágó, mentos, negro, ilyenek.

Fogmosás után 3-4 órával akkor kellemetlen a szám íze, amikor nem ettem, ittam, illetve beszéltem aznap.

Azt javaslom menj el orvoshoz egyedül, nem kellenek hozzá a szüleid, elég nagy vagy már.

2016. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem egy kapcsolatom is derékba tört részben emiatt, szóval tényleg rossz probléma (bár azt nem sajnálom amúgy, de ez más tészta) szóval meg kell oldani, mert ha nem most, akkor másokat is zavarni fog. És úgy tűnik, csak most alakul jobb irányba. Próbálom összeszedni a lényeget.

Először is felejtsd el a fogmosás erőltetését, jó, hogy tiszták a fogaid, de ennek ahhoz semmi köze. Még ha befogod a szád, akkor is az orrodon keresztül az a kén szagú gyomorsavtól áradó szag jön fel, nincs az az ember aki hosszú távon tolerálná, maximum a 30 éve együtt élő feleséged, sajnos, ne szépítsük. Van a torkod mélyén egy záróizom, ami normál esetben összehúzódik amikor nem kell nyelni és elzárja az utat a gyomortól, ezért marad tiszta a leheleted, ha fújkálsz. Neked viszont ez most lazább, ezért le kell csökkenteni a kialakító okait. Én is találtam mindenféle trükköt, a sok folyadéktól minden nyavalyán, de az megszüntetni semmit nem fog. Ha iszol vizet, akkor csak azért múlik el 1 percre, mert az a pár korty épp lemossa a torkod. Nekem barátnőm ezt mondta folyton hogy nem iszom, de ez hülyeség 1.5l után is meg tudott maradni. Mondom, mik számítanak.


- Természetes, hogy nem érzed, erről most sokat tudnék írni, hogy miért, mindenesetre a "szagintelligenciád" olyan, hogy nem választja külön ezért hiába próbálod erőltetetten kiszagolni ha nem aktiválódott ez az érzék az agyadban.


- Eressz a nyáladból a kezedre és azt szagold meg külön, ezt érzik mások is, aztán lehet előbb-utóbb már a saját orrodban is megérzed.

- Amikor a reflux hatása miatt érzel csomót a torkodban, az hozzájárul ehhez, vagy próbáld meg kiköhögni, vagy ha nem sikerül, egyél igyál rá.

- Sose éheztesd magad, egyél rendszeresen, amikor éhes leszel, akkor keress valamit.

- Aludj is rendszeresen, a 3-5 órás alvások eléggé megbosszulják, én akkor többször is vagyok éhes, biztos az energiaszükséglet miatt.

- Fitt, sport is segíthet, jobban működsz tőle.


- (!!!) Most jön a legfontosabb, a lényeg, az ami nekem talán a legtöbbet segített, de ez még nálam is teszt fázisban van, úgyhogy erre különösen figyelj. Aludj a BAL OLDALADON. Mindegy, hogy kényelmes-e, ezt olvastam nemrég valamelyik index-es cikkben és meglepődtem mennyire eredményes. A belső rendszered elhelyezkedése valamiért úgy rendezkedik el, hogy ez a legegészségesebb tartás alváskor. NE hason, mert azzal helyezel nyomást a gyomorszájadra, és irritálod az egyébként nem elég jól működő zárórészt.

Én ha egy ideig külön figyeltem is a többire (azonos időközökben reggeli, ebéd stb) akkor is elég volt egy szórakozóhely utáni 4 órás alvás, egy felborult időbeosztás és jött is vissza a probléma. De ez utóbbi viszont azonnal segített, és még a nem evés (ami a 2. legköcsögebb okozó azt hiszem) ellenére se lettem büdös, csak egyszerűen éhes vagyok, mint a régi szép időkben :) Pl ma is azt hiszem 1* ettem és most nagyon rossz helyzetben kéne lennem de úgy érzem rendben vagyok.


- Még egy tipp, próbáld kiérzékelni, hogy milyen kaját érdemes enned. Pl a száraz rántott csirke hasábbal és kólával nem biztos, hogy sokat segít, nekem inkább az ilyen "könnyebb" kaják. Pl smack tésztás leves este nagyon jó, de egy jó saláta omlós husifalatokkal is baráti, rosszabb időre (pl iskolába) valami sűrű de enyhe kell, kefír vagy yoghurt ami hamar használ. Ezek számítanak, a fogselymet ki is dobhatod, ezek csak arra jók, hogy a lyukas romlott fogazatot nyomják el, de teljesen más jellegű szaga van annak. Ha nem mosol fogat, azt se fogják ilyen erősen megérezni szóval ott csak általános értelemben tartsd a szükségeset.

Egy kérdés a végére még, amire én gyanakszom. Nem az járult hozzá, hogy kiskorod óta hason vagy hajlandó feküdni és ez intett be neked? Főleg ha vékony vagy, főleg ha keményebb matracon? Mert én igen és már érzem is, hogy nem jó a teher eloszlás.


Remélem tudtam segíteni, ha hasonlót látsz, te is tedd, én tudom milyen szemét egy probléma ez. Nem fogja senki se megérteni, mert nem olyan szembetűnő mint egy hiányzó láb, ellenben kegyetlenül elzárkóznak tőle és gondolom a 17 évesek még kritizálják is.

És ha már próbálod, írd le a hatásait, kíváncsi lennék rá, mondjuk 1 hét múlva.

2016. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!