Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Moshatok fogat szénsavas...

Moshatok fogat szénsavas üdítő után?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 órája ittam, de még mindig olyan furcsa érzékeny érzés van a fogaimba. Olvastam hogy a szénsav meglazítja a fogzománcot.
2016. febr. 26. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idő elteltével moshatsz.
2016. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi képp se! A kólában l3vó kénes sav a fluorral reakcióba lép dikénfluor savat alkotva, ami a foggyökérig is marhat. Igyál előtte 2 liter vizet, az elmossa a kénes savat, majd mehet a fogmosás.
2016. febr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha nincs kedvem 2 liter vizet meginni? Alapos öblítés is rendben van? Nem kólát iszom. Lidl-be szoktam venni szörpöt, 1,5 liter málna szörp 700 vagy 800 forint, ásványvízhez öntöm, és azt iszom mindennap. A címkéjén nem tüntetnek fel károsanyagot, anyám is megnézte (nagy egészsgéguru, állandóan ezzel foglalkozik), és azt mondta ezt nyugodtan ihatom.
2016. febr. 27. 09:57
 4/4 anonim ***** válasza:
2 óra elteltével a száj ph-ja már a sav nagy részét semlegesítette, tehát moss fogat.
2016. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!