Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladást lehet otthon...

Fogínygyulladást lehet otthon kezelni?

Figyelt kérdés
A két felső szemfogamnál be van gyulladva az ínyem. Nem fáj nem is zavar csak fogmosáskor vérzik meg fáj. Meg lehet ezt otthon szüntetni?

2016. márc. 5. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású folyadékokkal öblögetve (pl. corsodyl, sóoldat, grapefruitmagcsepp kivonatos oldat, gyulladáscsökkentő gyógynövényes szájvíz) illetve hasonló géllel (pl. Mundisal gél) elmulaszthatod, de ha az okát nem szünteted meg (ha pl. fogkő okozza), akkor ki fog újulni.
2016. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gengigel gél nekem segített, de ha 1-2 hét után sem múlik, akkor menj fogorvoshoz. Puha fogkefével és Meridol fogkrémmel mosd naponta 3szor a fogad és hazsnálj fogselymet is.
2016. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Paradontax fogkrém, gyógyszertárban lehet kapni kevesebb mint egy hét és elmulasztja a vérzést... valószínűleg fogkő okozza úgyhogy hosszútávon el kellene menned fogorvoshoz.


Addig is paradontax (1200 körül van egy tubus) és az elállítja a vérzést úgy a 3.-4. napon (napi 2 mosás legalább eleinte.)


Illetve figyelj arra is hogy puha sörtéjű legyen a fogkefe... tudom nem olcsó, de megéri. Az is van kb 800 Ft.


Ott én az elmexes fogkefét javaslom vagy a zöldet (sensitive) vagy a lilát. Tescóban kapsz.

2016. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!