Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két hónapja voltam fogorvosnál...

Két hónapja voltam fogorvosnál tömetni a metsző fogamat és most kezdett el fájni de eddig semmi baj nem volt mit tegyek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 17:55
1 2
 1/15 Antalbaba ***** válasza:

Kíméld és imádkozz... Ilyesmi jellemzően a minél hosszabb hétvégéken történik:-( Ha csak magas lenne a tömés, az már korábban jelzett volna, úgyhogy vagy traumás vagy fertőzéses bibi lehet - ilyenkor jön a gyökérkezelés. Csak jó lenne nem az ügyeleten kikötni - ha mégis, akkor legalább nappal próbálj menni.

Átmenetileg próbálkozz jegeléssel /nem vizes zsepi, hanem vmi a mélyhűtőből/ + fájdalomcsillapítóval és NE HARAPJ vele!

2016. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom az orvos mondta is hogy akkor gyökér kezelés de én nem akarom mert tönkre mehet egy pár éven belül meg ma már nem fáj de még nem harapok vele
2016. márc. 13. 11:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia! A legfontosabb kérdés itt az, hogy mire fáj a fogad. Ha ráharapásra illetve vertikális nyomásra valamint melegre, akkor valószínűleg elgennyesedett a fog. Ennek oka lehet többek között a túl nagy tömés(mélységében). Na most ebben az esetben lehet, hogy a fájdalom ideiglenesen elmúlik, ugyanis a gennyes fogak sokszor sokáig tünetmentesek. Amíg a szervezeted legyőzi a baktériumokat, addig nem fáj.

De ettől függetlenül butaság elmulasztanod a gyökérkezelést, hiszen a fogad így sem él már. Tehát terhelhetősége és törékenysége ugyanakkora mintha ki lenne gyökérkezelve. Viszont kezeletlenül ez gócnak számít, ami a tested egyéb területein okozhat problémákat (hajhullás, izületi gyulladás stb.)

Ha nem az iménti fájdalmaid vannak, hanem csak spontán fájdogál, esetleg kisebb nyilalásaid vannak, az tömés után akár 3 hónapig is normálisnak számít. Remélem tudtam segíteni.

Egy asszisztens

2016. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát nem harapásra hanem csak ugy magától fáj és elmúlik de szedem rá a gyógyszert és ennyi remélem bejön de nem fogok lemenni mert nem akarok még több fájdalmat okozni meg ha nem él akkor mind egy meg nem fogom gyökeűér kezeltetni mert nem akarok arra ébredni hogy valamelyik napon a párnámon találom........:(
2016. márc. 16. 15:34
 5/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Épp azt szerettem volna kifejteni neked, hogy így is úgyis a párnádon találhatod, ha kezelteted ha nem, mivel az egy halott fog már. Azonban ha kezelteted, nem lesz egy gennyes góc a csontodban. Amúgy pedig ez egy igen buta elképzelés, hogy a gyökérkezelt fog kiesik meg széttörik. Tény és való, hogy gyengébb lesz, (de gennyesen is ugyanolyan gyenge), de hosszú évekig használhatod még.

Plusz információ: ha nem kezelteted bármikor bedurranhatsz tőle, rámehet az agyadra, a szívedre is.

Persze te tudod, mennyit ér neked a fogad...

Bocsi, nem kioktatásnak szánom, csak szeretném ha megértenéd :/

2016. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
jó és mit csinál egy gyökér kezelésen mert fogalmam sincs?!
2016. márc. 16. 16:26
 7/15 anonim ***** válasza:

Fúróval kinyitják a pulpakamráig. Aztán egy Donaldson-tűvel kiszedik a gennyes ideget. Majd kis reszelőkkel tisztítják a csatornát. Közben többször átöblítik fertőtlenítő folyadékkal, majd gyógyszeres ideiglenes tömést kapsz bele. Vissza kell menned egyszer-kétszer gyógyszercserére, majd végül kitömik a gyökeret, aztán kapsz rá egy esztétikus fedőtömést és van egy használható fogad. Megéri végigcsinálni!

De lehet nem is halt el a fogad. Jó lenne megnézetned, hogy tisztában legyél vele.

2016. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem és mennyire fáj hogy turkál a fogamban? xD
2016. márc. 16. 16:53
 9/15 A kérdező kommentje:
Na mind egy hülye kérdést tettem fel az előbb de tényleg mennyire fáj mert nagyon félek :(
2016. márc. 16. 17:22
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha valóban elhalt, akkor semennyire. Kellemetlen, hogy ott turkálnak, esetleg pici szurkálást érezhetsz a gyökércsúcson, de nem vészes. Abszolút kibírható.

És amúgy pedig ha fáj, akkor kaphatsz szurit.

2016. márc. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!