Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valamilyen garancia...

Van valamilyen garancia fogszabályzóra? Lehetséges, hogy 2 év után teljesen visszaálljon?

Figyelt kérdés

Szegedi vagyok és államilag támogatott fogszabályzót kaptam (rögzített). Nem volt olcsó mivel a készülékért fizettünk, a kezelés volt ingyen. Kifogtam a város egyik legrosszabb fogorvosát (mint kiderült utólag ahogy másokkal beszéltem róla) mivel az ígért 1.5 év helyett több mint 3 évig rajtam volt a fogszabályzó, a több szempontból rossz fogsorom (keresztharapás, elcsúszott alsó-felső fogsor) ellenére nem húzott fogat, pedig eleinte azt mondta szükséges. Havonta mentem és sokszor elfelejtette cserélni az ívet, nem emlékezett mit ígért, csak ránézett, és már el is küldött.

Amikor leszedte összekarcolta a fogaimat, lehet látni a karcolásokat, nem szedte le a fogkövem, és ragasztó is fennmaradt néhány helyen.

Adott éjszakai fogszabályzót, de többször nem volt aznap amikor időpontot kértem és abbahagytam az odajárást. Egy év után abbahagytam az éjszakait, mivel felesleges volt a nap folyamán ugyanúgy kitorlódott az alsó egy-két fogam amit este folyamán visszanyomott a készülék. (Mivel elfelejtett fogat húzni ezért reszelni akarta a fogközeim, amik nagyon érzékennyé váltak emiatt, és nem akartam hogy a vékony kis alsó fogaim még vékonyabbak legyenek, részben ezért se mentem tovább hozzá)

Azóta viszont a harapásom visszaállt az eredetibe, a sulis fogorvos pedig azt mondta szűrésen fogszabályzó kell. Mondtam hogy már volt több mint 3 évig ő meg csodálkozott hogy lehet ez.

A problémám, hogy 19 vagyok, új készülékre nincs pénzem, mivel végzős vagyok és nincs keresetem, apám pedig nem akar újat venni, mert azt mondja így is jó a fogam.

A helyzet fájdalmat okoz, sokszor kattog az állkapcsom, fogínygyulladásom van sokszor, és láthatóan nem szimmetrikus a számnál az állkapcsom az elcsúszás miatt.

Nem lehet valahogy visszarakatni a volt fogszabályzósommal a rögzítettet, mivel ilyen rövid időn belül állt vissza a fogam? Lehet bármit is tenni?



2016. márc. 23. 15:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!