Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Be van gyulladva a fogam, mit...

Csehóó kérdése:

Be van gyulladva a fogam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Tegnap voltam fogorvosnál mert iszonyatosan fájt az egyik hátsó fogam.

Elérzéstelenítette, és ezt követően elkezdte fúrni, ami szintén nagyon fájt.

Mondta is hogy be van gyulladva.

Tehát kifúrta és most van rajta egy hatalmas lyuk, nem is tömte be hanem így hagyta .. és most enni alig tudok, meg érzékeny a hideg vízre .

A fog mosás is nehézkes.

3 héttel később adott időpontot... Mit tegyek ?

A válaszokat előre köszönöm !



2016. márc. 25. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Lukas volt a fogad? Azért fúrta ki,vagy miért.De ha be volt gyúlladva nagyon akkor nem kellett volna hozzá nyúlni.Hanem:Ha már kifúrta tömje is be! És gyúlladásra antibiotikum,szájöblögető ami a gyúlladást csökkenti!
2016. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1.Válaszoló vagyok.Keresd fel a háziorvosod kérj sürgösen beutalót avval az indokkal ami van a fogaddal,valaki csak el lát! Így hagyni valakit,lukas,gyulladtan!? Öblögesd szájvízzel,végső eset fájdalom csillapító,ha fáj a fogad!
2016. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, lyukas volt a fogam és ezért kifúrta.. de miközben fúrta már könnybe voltam lábadva annyira fájt.

Kifúrta és annyit mondott hogy mára ennyi, viszlát, és adott 3 hét múlva egy időpontot.

Meg azt mondta hogy ha fáj akkor menjek el másik fogorvoshoz, azt felhívtam akit ajánlott és azt mondta hogy 10 000 ft.től tömi a fogat.

Nekem pedig most nincs pénzem rá.

Ráadásul semmi antibiotikumot nem írt fel !

Köszönöm a válaszokat.

2016. márc. 25. 11:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Írj,hogy vagy? Fáj a fogad?! Öblögesd kamilla teával,ha van otthon,csak simán főzz teát,ne tegyél bele semmit..vagy fahéjból főzz teát,szűrd le,öblögesd,csillapítja a fájdalmat!
2016. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

S.o.s-ben láttak el? Mert akkor szoktak ilyet csinálni, mint az ügyeleten.

Szokták nyitva hagyni, ha gennyes és így tud távozni, ha ez megtörtént és pl már nem fáj, akkor nem kell gyökérkezelni, elég egy tömés, de ha igen, akkor gyökérkezelik.

Ha nem akarsz ennyit várni, akkor jobb elmenni magándokihoz.

2016. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként sajnos ez a módi, ha későn megy a gonddal az ember... :\ ez ilyen: " jöttél volna amikor még csak a lyuk volt!" de utólag már mind1 lenne.
2016. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Háziorvossal irass fel Dalacint, hogy levigye a gyulladást, így kibírod a 3 hetet és nagyon vigyázz, hogy ne menjen étel a lyukba, szívogasd a fogad, hogy a genny távozni tudjon. Vegyél gyógyszertárban öblögetőt.
2016. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat ! Igen van itthon dalacinom, de már beszèltem egy private dokival es holnap mek hozzá !

Amugy nem sűrgős ellátás volt szoval nemèrtem hogy miért kelett igy hagyni :(

2016. márc. 25. 18:51
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak nagyon félek mert iszonyatosan érzékeny :(

Ha szívom a fogam akkoris elviselhetetlen fájdalom lèp közbe.

És hiába kapok érzéstelenítőt mert tegnap előtt sem hasznalt semmit .

2016. márc. 25. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor kell a dalacin, hogy levigye a gyulladást. Én is azt kaptam és gyógyszeres tömést, csak 1 hét után kezdte el az idegölést a fogorvos, akkor már nem fájt a kezelés.
2016. márc. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!