Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Középső és oldalsó metszőfog...

Középső és oldalsó metszőfog szuvasodásának kezelése fúrással?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ma vettem észre ahogy jobban megvizsgáltam a fogaimat hogy a fent említett fogaimon ahol a fog találkozik az ínnyel ott van egy nagyon vékony fekete körvonal a fogaimon. Olyan mintha az ínyem alatt kezdene. Nincs kilyukadva! Meg csak úgy látszik inkább ha egy kicsit fel tolom az ínyemet. Egy nagyon minimális, az már tényleg csak 1 mm-nyi de talán még annyi se fekete csík az egyik középső-oldalsó metszőfog találkozásánál is van. Közöttük.

Az lenne a kérdésem hogy ezt a fajta szuvasságot is fúrással kezelik? És ha igen azt hogy? Mármint hogyan fúrja meg ott a fogorvos ahol pont az ínyem is van? Vagy azt csak lekaparja? És a 2 fog között? Azt hogy csinálják?

Gondoltam rá hogy meg kéne kaparni de nem mertem nehogy bajt csináljak. Azt tudom hogy fúrással kezelik mert mikor tesómmal voltam mondták ott az egyik páciensnek mikor már engedték haza hogy ezeket a kis kezdő fogszuvasodásokat kis fúrásokkal lehet orvosolni.

Valakinek hasonló tapasztalata van? Ha igen megosztaná velem hogyan kezelték ezt a problémáját?



2016. márc. 29. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy szokás mondani: nem minden arany ami fénylik. Ne a saját találgatásodból és főleg ne egy másik páciens esetéből indulj ki, különösen ha téged még speciál nem látott fogorvos ezzel a problémáddal. A leírásod alapján én inkább íny alatti fogkövet sejtenék, mivel a fekete színű szuvasodás már nem kezdeti stádiumú és ott már üregképződés (foganyag vesztés) is megfigyelhető.

Ha meg mégis szuvasodás lenne, akkor nincs mese: a szuvas részt el kell távolítani. Visszafordítani költségesebb megoldással, vagyis ózonterápiával lehetséges de csak egyes magánklinikákon és igazából itt sem garantált hogy megúszod a fúrást.

Amit most megtehetsz:

1. szorgalmasan fogselymezel minden nap (ahogy eddig is kellett volna)! Ha megakad vagy elszakad, megsérül a fogselyem, akkor tuti szuvasodásról van szó.

2. bejelentkezel a fogorvosodnál.

2016. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem találgatni akartam csupán leírtam azt amit észleltem.

Igazad van azok fogkövek! Azt mondta a fogorvos hogy ezeket lekaparásszák de ahogy írtad van fájdalommentesebb megoldás is rá. Én abban egyeztem meg a hölggyel hogy legközelebb megpróbáljuk hogy milyen és ha nagyon kellemetlen lenne akkor következne a 2. opció. Bár kismillió-egy embernek kapartak már fogkövet szóval... Én azt hittem hogy a szuvasodás történik sötét színnel a kövesdés pedig világos-fehérrel.


De mi lett volna ha szuvasodás lett volna? Ott fúrták volna meg? Ahol az ínyemmel találkozik a fog? Magyarán akkor az ínyemben is kárt tett volna a fúró. Na de nem filózok csak már ez kíváncsivá tett.

2016. márc. 29. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!