Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 18 éves kor után mi az ami...

Ancsam24 kérdése:

18 éves kor után mi az ami ingyenes egy fogászati kezelésen?

Figyelt kérdés

18 éves elmúltam, diák vagyok és saját körzetben szeretnék fogászati kezelésre menni. Mi az amiért 18 éves kor után fizetni kell? Emellett a fogpótlás kb mennyibe kerül? (Azt tudom hogy fizetős)

Köszönöm!



2016. márc. 29. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Sztk-ban 18 felett a fogszabályozásért kell fizetni és a fogpótlásért. A többi ingyenes. Ha csak picit letörik egy fogból, annak a kijavítása ingyenes.

Fogpótlás többféle van és az sztk-k is többféle árral dolgoznak.

2016. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk körzetinél csak a húzás ingyenes. A tömésért is fizetni kell. Mondjuk milyen alapon, nem tudom.
2016. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek: OEP oldaláról másolva!


Életkortól függetlenül támogatott fogászati ellátások:

sürgősségi ellátás,

szűrővizsgálat (meghatározott gyakorisággal, pl. 18 éves kor felett évente egyszer),

szakorvosi beutaló alapján góckutatás és más alapbetegségekhez kapcsolódó fog és szájbetegségek kezelése,

fogmegtartó kezelés (amalgám és esztétikus fogtömés, gyökérkezelés, gyökértömés évente egyszer),

fogsebészeti ellátás,

fogkőeltávolítás,

ínyelváltozások kezelése.


A teljes körű fogászati alap- és szakellátás – a fogtechnikai költségek kivételével – az alábbi esetekben térítésmentes:

18 éves kor betöltését követően, a középiskola, szakképző iskola nappali tagozatán folytatott tanulmányok ideje alatt,



A fogpótlás (korona, híd, implantátum) és fogszabályozás, fogfehérítés amiért fizetni kell.

A tömésnél a fehér városonként változik, hogy a fényre kötő fehérért kell-e fizetni, ugyanis a támogatás eloszlása más, ezt az adott rendelő vagy város dönti el, hogy jut-e rá. Nekem pl teljesen ingyenes volt a fényre kötő fehér tömés.

2016. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A körzetinél! ez lemaradt az előzőnél.
2016. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogászati szakasszisztens vagyok.

Akármilyen tömést kap a beteg, ingyen van a szakorvosihoz tartozó rendelőben.

Ha valakik ezért pénzt kérnek el, az nem jogszerű. Hallottam már én is számtalan magyarázatot, miért kell a betegnek fizetnie rtg-ért, tömésért, gyökérkezelésért, stb., sajnos a betegek elhitték és fizettek.

Ne fizessetek ezért sem egy alkalommal, sem akármennyi alkalommal. Ha megmagyarázza az orvos, miért kell mégis fizetni, akkor keressétek fel az intézetvezetőt vagy a betegjogi képviselőt.

Ha a beteg más kerületbe, más településre megy el szakrendelős fogászatra és az orvos fogadja, akkor sem kérhet el pénzt azokért, amik tb-re az ingyenes kategóriába tartoznak.

2016. márc. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!! :)
2016. márc. 30. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!