Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Adódhat-e gond rögzített...

Adódhat-e gond rögzített fogszabályzó esetén, ha éjjel csikorgatom a fogaim, és ezt a fogorvosnak még nem mondtam?

Figyelt kérdés
A bátyjámmal közös szobánk van, meséli mindig hogy alvás közben a fogaimait csikorgatom. Nos anyának is mondtam, de ő nem igazán foglalkozott vele, sőt szerintem olyannyira nem, hogy kb mintha nem is mondtam volna neki. Nemrég voltunk fogszabályzáson, ahol két kérdésre kellett válaszolni (papíron), köztük volt az is, hogy csikorgatom-e éjszaka a fogaim, na és anya erre azt mondja hogy ő még nem hallotta. Hát nyilván nem, mert nem vele alszom. És behúzta azt hogy nem. Én meg azonnal mondtam hogy deee, és nem érdekelte, mondta hogy ő még nem hallotta. Azon aggódom, hogy ha nem mondom az orvosnak akkor baja lehet majd a fogszabimnak, ha mondom, akkor meg nem rakja fel vagy ilyesmi. Augusztusban megyek, előtte nem, szóval max akkor tudnám, amikor az utolsó és az utolsó előtti fogam közé beteszik a kis gumit, hogy másnap ráférjenek a gyűrűk az utolsó fogamra. Mit tegyek? Ha elmondom, ugyanúgy felteszi a fogszabályzót? Ha nem, lehet baja neki?

2016. ápr. 9. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd el mindenképp. Ilyenkor szoktak adni harapásemelőt, mert a fogcsikorgatás rohadtul nem tesz jót.
2016. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így is felrakhatják a rögzítettet, csak kapsz még hozzá harapásemelőt.
2016. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Harapásemelőt alapból is kapnék, mert felül egy fogam az alsó fogsorom mögött van, és az alsó foggal leverném a brekettet. De akkor ez más típusú harapásemelő?
2016. ápr. 9. 22:49
 4/5 anonim ***** válasza:

xD az orvost nem könnyű átverni. Keresztharapásod van és nem csikorgatsz - kétlem hogy elhitték. Jó megoldás lesz az a harapásemelő (keresztharapás és csikorgatás ellen is).

Azért egyszer említsd meg neki, úgyis sokat kell még menned hozzá és anyukád sem fog tudni mindig veled menni. Csak azért hogy a másik oldal is tuti rendben legyen.

2016. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akinek keresztharapása van az alapból csikorgat? Egyébként ha az keresztharspásnak számít, hogy az egyik metszőfogam nem abban a sorban van ahol a többi, hanem az alsó fogsorom mögött, akkor az van nekem.
2016. ápr. 14. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!