Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dalacinból mennyit vegyek be...

Dalacinból mennyit vegyek be foggyulladásra?

Figyelt kérdés

Üdv! kiszúrtam a felső metszőfogam -szájpadlásfelöli oldalán- egy gyulladásos gócot (sok genny kijött), és találtam otthon Dalacint. Ha 5 napig napi 3x1-et beveszek az úgy jó?


Ez a gyulladás már ott lapult 1 hónapja csak most lobbant be rendesen. A fogorvosom meg 2 hónapja elmondta hogy az egész ínyem be van mindenütt gyulladva enyhén krónikusan. Mellé szájvizezem is.



2016. ápr. 17. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvoshoz mindenképp amilyen hamar csak lehet, a Dalacin nem lesz elég. Vagy gyökérkezelni kell, vagy resectio, vagy húzás, de azt a góc nem tűnik el a gyógyszertől.
2016. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dalacin nekem kb 1 hónapig vitte le a gyulladást, utána újra előjött a fájdalom, tehát azonnal fogorvos!
2016. ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A dalacin egy antibiotikumos kúra, tehát ahhoz hogy hasson az egész dobozt be kell szedni (az előírt napi mennyiségben). Inkább ne vedd be amit otthon találtál, mert nem tudni kinek miért írta fel a doki. Amúgy is most sürgősen meg kell látogatnod a fogorvosodat (holnap reggel első dolgod), majd ő ír fel neked vagy vidd el a dobozt és kérdezd meg, szabad-e és mennyit ebből bevenned.

Az jó ha kiszúrod, de csak steril eszközzel csináld, amit lehetőleg egyből el is dobsz.

2016. ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
csak steril tűvel, oké holnap kérek időpontot
2016. ápr. 18. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!