Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtöméshez mindig adnak...

Fogtöméshez mindig adnak érzéstelenítőt? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy lyukas az egyik fogam. Van rajta egy sötétbarna folt, de úgy tűnik, hogy csak a felületén, nem fáj, megpiszkáltam, akkor sem. A fog hátulján van. A legutolsó fogamon. Még sosem tömték vagy fúrták a fogam. Mennyire fáj? Mindig adnak érzéstelenítőt? Mit csinál vele egy tömésnél? Nem túl nagy a lyuk, és nem mély.
2010. ápr. 7. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnak érzéstelenítőt.

Kifúrja, ez egyáltalán nem fáj. Aztán kitisztítja( nem tudom hogy én semmit nem szoktam érezni, olyan mintha levegőt fújnának be) aztán betömi, ez sem szokott fájni. Egyáltalán nem fáj.

2010. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig adnak.Illetve ha kérsz adnak

A kis lyuk nem igazán fáj, de ha nagyobb akkor bizony van egy-két másodperc amikor a szemem kigúvad :)

2010. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Szia, én sosem kérek, utálom a zsibbadást, inkább tűrök bármit:D egyébként nem fáj, max kellemetlen, de inkább ez, mint egy injekció az ínyembe:) rühellem:)
2010. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, de érdemes kérni. A lyuk méretétől (pontosabban mélységétől) függ, hogy fáj-e. Az érzéstelenítőt ki lehet bírni. Először fúróval szabályosra tágítja a lyukat, majd rétegenként belekeni a tömőanyagot, majd ha megszáradt lecsiszolja a kiálló részt, hogy ne akadályozzon a harapásban. Nem kell félni, nem olyan nagy dolog :)
2010. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz mindenkinek. Igazából 2 fogamon van lyuk. Az egyik amit írtam, hogy egy nem túl nagy és nem is mély sötétbarna folt. Meg a másikon van egy gombostűfejnyi lyuk, de nem is barna, semmi elszíneződés nincs rajta, de asszem az már régóta megvan és nem mondott rá semmit a doki.

Csak mindig attól félek, hogy úgy járok, hogy a felszínen kis lyuk, belül viszont elhal a fog. :S

Mindenképpen elmegyek fogorvoshoz vele, nem olyan vészes, de inkább most csináltatom meg, mint hogy később nagyobb baj legyen. Azért remélem 1-2 hónap nem gond, mert mire időpontot kapok, meg vizsgaidőszak, stb...

2010. ápr. 7. 18:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, azért kérdeztem az érzéstelenítőt, mert attól jobban félek, mint a fúrástól. :D
2010. ápr. 7. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kis lyukak akkor szerintem sem kérj, max pár mp-ig fog fájni. Szuri után emg zsibbadsz több órát és utána a helye is kellemetlen lesz.
2010. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!