Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig kell a fogszabály...

Mennyi ideig kell a fogszabályzó utáni sínt hordani?

Figyelt kérdés

Ma vették le a fogszabályzóm, másfél évig hordtam, ezután rögzített sínt raktak fel, amiről az orvos azt mondta hogy lehet életem végéig fenn marad. Ez tényleg igaz? Mert ha igen én nem akarom elhinni. Azt mondta neki is fent van még.

Nem soká kész lesz az éjszakai amit megint másfél évig kell majd hordanom és emellett még ezt a sínt életem végéig? Selypítek tőle, nehéz tőle enni és kényelmetlen is és ezt halálomig viseljem?

Már rengeteg pénzt beleáldoztunk és anyám azt mondta hogy miután már az éjszakait se kell majd hordanom elmegyünk egy másik fogorvoshoz hogy levegye ezt a rögzítettet, ha ez nem lesz hajlandó.

A mostani orvos azt mondta hogy az a fogak visszamozdulását eredményezi, de testvéremnek és anyámnak is volt éjszakai fogszabályzója, amit nem hordtak végig addig amíg kellett volna, de miután abba hagyták a hordását a fogaik nem álltak vissza csak megálltak abba az állapotba amibe abba hagyták használatát.

Valaki nyugtasson meg hogy nem feltétlen kell életem végéig hordanom vagy, ha igen akkor valamit csinálnak vele hogy elviselhetőbb legyen.

Köszönöm a válaszokat! 16/F



2016. ápr. 25. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen készüléket általában addig kell hordani, amíg a fogaid be nem csontosodnak az új helyükre. Még nagyon fiatal vagy, nem hiszem, hogy nálad ez ne történne meg.
2016. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó, szóval ezt leveszik miután a fogaim becsontosodtak?
2016. ápr. 25. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt. 6 éve vették le a rögzítettet, utána kaptam a belső sínt. A felső 2 év után jött le magától. Az alsónál pedig karácsony környékén eresztett el az egyik, elvileg szeptemberben megszabadulok tőle.

Minimálisan elmozdultak a felső fogaim miután lejött a sín. De már nem mentem vissza ez miatt.

Egyébként meg lehet szokni a beszédet vele, egy idő után észre sem veszed, hogy ott van.

2016. ápr. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló megkérdezhetem hány éves vagy?
2016. ápr. 27. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
31
2016. ápr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!