Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! Gyökérkezeléssel kapcsola...

SOS! Gyökérkezeléssel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

sok kérdésem lenne.

az a helyzet, hogy elmentem a fogászatra, mert a bal alsó 6-os fogamon lett egy picike lyuk. megcsinálta, betömte, semmi baj nem volt vele, majd azt vettem észre, hogy ha valami picit is keményebbre ráharapok fáj. kétszer csiszolt még belőle, továbbra sem múlt. tegnap kiszedte belőle a tömést, és tett bele ideiglenest, meg valami gyógyszeres cuccokat. azt mondta, ha most sem múlik el, akkor gyökérkezelni kell. sajnos nem múlik, továbbra is fáj ráharapáskor, vagy ha megnyomom, alapjáraton egyáltalán nem fáj.


1. mitől alakulhatott ez ki? a tömés előtt ilyen probléma soha sem volt vele.


2. a gyökérkezelés fájdalmas? így hogy élő a fogam, az mennyit szabályoz?


3. hány alkalomra számítsak?


4. előtte és utána is kell röntgent csinálni?


5. mennyit bír ki így a fog? azt olvastam, hogy így nagyon törékennyé válik a fog, és nagyon elszomorodnék, ha ettől a fogamtól meg kellene válnom, mert akkor már azon az oldalon nem tudnék enni.


2016. ápr. 29. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Több mindentől kialakulhatott. Pl: kicsi volt a lyuk a fogadon, de mély. Vagy a doki mélyen fúrta, így a foggyökért begyulladt.

2. Orvostól és a gyulladástól függ. Ha gyulladt a fogad, akkor hiába érzéstelenítés, érezni fogod. Ha az orvos még pocsék is akkor kaparni fogod széket a fájdalomtól. Ha nincs begyulladva és az orvos is profi akkor észre sem veszed. Én így jártam kétszer is. A régi dokimnál hasonlóan mint te csak fogtömésre mentem, de gyökérkezelés lett. De addigra begyulladt, és nagyon fájt. Végül kiderült a gyökeret sem idegelte ki rendesen mert fél évvel később gennyes tályog lett a gyökér alatt. Nemrég voltam az új fogorvosomnál aki szintén gyökérkezelt egy másik fogat. Észre sem vettem.


Egyébként a gyökérkezelt fog egy idő után tönkremegy, és húzás lesz a vége.

3. 1 alkalom az egész, főleg ha géppel csinálják.

4. Orvostól függ. Van aki csináltat röntgent van aki nem. Ha csinálnak, akkor előtte csinálnak. Nekem most csinált a fogorvosom, de nem kimondottan a gyökérkezelés miatt, hanem mert komplett fogászaton vagyon (implantátum beültetés) A régi dokim nem csinált. A legtöbb orvos nem csinál.

5. A gyökérkezelt fog elhalt fog, és bizony egy idő után szürke lesz, törik stb. A régi esetemet leírtam. Nekem fél évig bírta, és a tályog miatt ki kellett húzni. Van akinek pár hónapig bírja, van akinek évekig. Ha meg kell válnod a fogadtól, akkor vagy koronát rakatsz fel vagy implantátumot.

2016. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az van, hogy a fog a tömés alatt is elkezdhet szuvasodni.


Hogy mennyire fájdalmas, az teljesen egyénfüggő, ismerek olyan embert, aki majdnem összecsinálta magát a gyökérkezelés alatt, annyira fájt neki de olyan is van aki alig érzett valamit közben.


Ha jól tudom egy alkalommal le lehet zavarni, max a tömést kell majd utána kicsit csiszolni.


Utána már nem szoktak röntgent csinálni.


Valamennyivel törékenyebbé válik, de ez is egyénfüggő, hogy mennyire.

2016. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

valószínű, hogy gyökérkezelés lesz, ami évtizedekre megmenti vele a fogat!

1) valami miatt bergyulladt a gyökérben az ideg- az ok lehet pl. egy kemény dologra (dióhéj, csont) való ráharapás

2) érzésteleníti -egyáltalán nem fáj (az ideget kiszedi belőle)

3)röntgen, megnyitás- kitisztulás, lemenjen a gyulladás ideje -letömés fedő tömés - kb 3-4 alkalom és 1-2 hét az ideje

4)előtte csak

5) nem lesz törékeny jól működik több évtizedig! nem kell megválnod, a foghúzásnál minden jobb, ami lehet, azt meg kell menteni

2016. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2016. ápr. 29. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg begyulladt az egyik gyökércsatornában az ideg. Gyökérkezelésnek néz ki, de ha nincs szétfurkálva, akkor sokáig megmaradhat utána is.
2016. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megfelelő érzéstelenítés mellett nem fog fájni a gyökérkezelés! Nekem gyökércsúcs gyulladás miatt gyökérkezelték, és szinte semmit nem éreztem, néha nagyon apró kis szúrást. Ha jó a fogorvosod, hidd el, hogy nem fog fájni, akkor sem, ha gyulladásban van!
2016. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!