Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor szedhetném ki a gézt?

DaenerysTargaryen kérdése:

Mikor szedhetném ki a gézt?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt voltam fogorvosnál a bölcsesség fogam miatt és szerencsére nem kellett kihúzni,de felvágták az ínyemet(bal alsó bölcsességfog),hogy ki tudjon nőni mivel ránőtt az ínyem.Bele raktak egy betadine-nel átítatott gézt és nem tudom mikor szedhetném ki.11 óra körül rakták be és már az érzéstelenítő hatása is elmúlt.Mikor szedhetném ki?

2016. máj. 4. 14:54
 1/4 szamo77db ***** válasza:
Ne nyúlj hozzá, nehogy valami fertőzés legyen a vége. Holnap hívd fel a fogorvosodat (gondolom, ma már nem rendel) és kérdezd meg tőle, mi a teendő. Nekem ki kellett fűrészelni a bal alsó bölcsesség fogamat. A műtét végén sötétzöld, gyógyszeres csíkot tettek a sebbe. Egy hét múlva szedték ki az öltéseket, és a beletett csík végig benne volt. A varrat szedés alkalmával vették ki. Kicsit bele is forrt már a sebbe. Rossz ízű volt tőle a szám egy hétig. De ez lenne a legnagyobb bajom.
2016. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már kivettem a gézt és semmi baja az ínyemnek még rossz ízt sem érzek.Nekem nem vették ki a bölcsességfogamat csak felvágta kicsit az ínyt,hogy ki tudjon rendesen nőni.
2016. máj. 4. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kis géz csíkot helyeztek oda?

Nem mondták, hogy holnap menj vissza? A géz csíknak az a lényege, hogy a metszést nyitva tartsa, ezáltal a felgyülemlett exudatum ürülni tud. Tudom ez neked nem volt, de nem hinném, hogy ki kellett volna szedned.

Ezzel csak azt ered el igazából, hogy begyógyul a metszés, ezáltal a fog újra nem tud kibújni majd.

2016. máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy mondta hogy mikor lehet kiszedni a nap folyamán csak elfelejtettem,de közben utána néztem mit is csinál az a kis géz és vérzés csilllapító hatása van. Mikor kiszedtem nem vérzett és utána sem.
2016. máj. 5. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!