Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tisztítsam a fogaimat?

Hogyan tisztítsam a fogaimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a baj hogy hiába mosom 3 percen keresztül a fogaimat, lepedékes marad egy kicsit, de azt már nem lehet ledörzsölni. És még sose használtam fogselymet, stb.t, csak a fogkefémmel tisztítottam a fogközeket, és így nem fértem hozzá. Elég sárga is a fogam, pedig Colgate MaxWhiteot és Elmex fehérítő fogkrémet használok. 1 hónap múlva állandó fogszabályzót kapok és jó lenne addigra szebbé tenni a fogaim hogy tiszta felületre rakják fel. Van valami tippetek, milyen mozdulattal kell mosni, stb.? Illetve ezek a fogkrémek segítik a fehérítést? Fogselyemhez tippek?

2016. máj. 10. 18:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy június elején megyünk még fogkőleszedésre és polírozásra.
2016. máj. 10. 18:06
 2/4 A kérdező kommentje:
És napi 2X 3 percet mosok fogat
2016. máj. 10. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem jön le az valószínű fogkő, mikor voltál utoljára? Attól sárga amúgy. Azon nem segít a fehérítő fogkrém illetve akkor se fog ha fogkőleszedés után van, mert ezekkel a fogad természetes színét lehet visszanyerni, ha annál is fehérebbet akarsz akkor marad a fogászati fehérítés.

Söprögető, picit körkörös mozdulattal kell az íny felől a fog vége felé. Nem kell dörzsölni mert attól az íny visszahúzódik és szabaddá válik a fognyak. Soft vagyis puha vagy extra puha kefe kell, alig pár %-a van az embereknek akiknek való a közepes vagy kemény fogkefe.

Én Parodontaxot whiteninget használok, szépen visszahozta fogkőleszedés után a természetes színt.

Fogselyemnél a lényeg hogy szintén a fog vége felé húzd, tehát nem elég az jobbra-balra, hanem fel és le is kell mozgatni és mindkét oldalra kitérni egy irányba, majdnem körbefogni a fogat és úgy is. Egyébként ha mész dokihoz vigyél fogkefét és fogselymet és mondd meg neki hogy mutassa meg. Nekem még lepedékszínezőt is csinált.

2016. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Utoljára fél éve mentem fogkőleszedésre, mert csak akkor jött vissza az orvos a gyesről. Azt mondta, hogy á nem kell azt leszedni, tök szép... mikor még én is láttam otthon hogy tisztára köves a fogam... Tényleges fogkőleszedésen pedig előtte kb. másfél évvel voltam, mert 8 hónapos terhesen még bejött dolgozni, és akkor szedte le. Szóval már eléggé ráfér a fogkőleszedés és a polírozás is :/ Egyébként 14 éves lány vagyok.
2016. máj. 10. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!