Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lesznek estére sárgábbak...

Miért lesznek estére sárgábbak a fogaim?

Figyelt kérdés

Most tűnt fel,hogy utóbbi 2 napban kihagytam a reggeli fogmosásokat,mert itthon vagyok.

Este jó alaposan megmosom,akkor szépek,fehérek,csillognak,ahogy az kell.


Reggel ugye nem mostam meg.


Most délután,meg estefele látom,hogy mintha "sárgásabb" lenne,nem olyan szép fényes,fehéres,mint fogmosás után.

Miért ???


Csak "fehér" színű ételeket ettem : tej,sajt,kifli,

túró,tészta,meg 2 db raffaello.


2016. máj. 13. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A lepedék akkor is képződik ha nem akarod, vagy azt hiszed hogy a fogmosással meggátolhatod (a fogmosással csak lemosod, 20 perc múlva meg már ismét klinikailag kimutatható a lepedék jelenléte). A másik hogy a ráeső fény is befolyásolhatja a fog színét (minél sötétebb a környezete, annál fehérebbnek tűnik a fog).
2016. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem én a lepedéket..de a lepedék fehér,filmszerű réteg..attól miért lenne SÁRGÁS árnyalatú a fog ??

írtam,hogy csak fehéres színű ételeket ettem.

2016. máj. 14. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
A lepedék nem simán fehér színű, inkább sárgás-fehéres. Minél tovább van a fogon, annál sötétebb lesz és 24 óra után fogkővé alakulhat.
2016. máj. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, a fog természetes színe sem a hófehér - annál sokkal sárgásabb árnyalatú. De ahogy már írtam, a fényviszonyoktól függően megtévesztő lehet a színe (erős természetes fényben inkább sárgásabb, sötétben pedig fehérebb).
2016. máj. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nahát,ezt nem gondoltam volna...nagyon köszi a hasznos válaszokat ! okosabb lettem ! :)))
2016. máj. 15. 02:48
 6/6 A kérdező kommentje:

mármint azt,hogy a lepedék nem simán fehéres,átlátszós dolog,hanem sárgás is.Most már értem,miért van az,hogy fogmosás után kb 12 óráig szép "fehér" a fogam,és 12 óra után minden plusz órával egyre "sárgásabb","fakóbb".


na,többet sem hagyom ki a reggeli fogmosást...

2016. máj. 15. 02:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!