Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap megyek fogorvoshoz...

Holnap megyek fogorvoshoz (SZTK-ba), ha be van gyulladva a lyukas fogam, akkor is gyökérkezelheti vagy tömheti?

Figyelt kérdés
Rettenetesen fáj, főleg ha hozzáér valami, fájdalomcsillpító se segít
2016. máj. 16. 21:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha fáj a fog,akkor kezelni is kellesz,úgy nem fogja tudni betömni.
2016. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de az oké, hogy nem tömheti, de gyökérkezeltetni se lehet gyulladtan?
2016. máj. 16. 22:02
 3/11 anonim válasza:
Azt nem tudom,még nem voltam úgy,várd a többi válaszolót.
2016. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durván be van gyulladva, akkor nem fog vele csinálni semmit, csak felír egy kis gyulladáscsökkentőt. Ha már nem annyira gyulladt, akkor meg vagy betömi vagy gyökérkezeli attól függően, hogy milyen a probléma.
2016. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és ezt miből tudja megállapítani, hogy mennyire gyulladt?
2016. máj. 16. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha be van gyulladva, akkor raknak bele valami gyulladáscsökkentő cuccot, még ideiglenes tömés. Lehet, hogy antibiotikumot is kell szedned. Aztán ha lement a gyulladás, gyökérkezelik, és betömik.
2016. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ez az ideiglenes tömés fáj? bocsi csak tényleg nagyon parázom, régen voltam fogorvosnál és nagyon rossz élményeim voltak, azért is húztam sokáig, és most be is gyulladt :/

szóval nagyon izgulok :D

2016. máj. 16. 22:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Kapsz érzéstelenítőt elvileg. Az fáj, azt tudom. :D a többit nem tudom, mert nem nekem csinálták, hanem a barátomnak. Az is lehet, hogy a gyökérkezelést megúszod. Neki félig le volt törve a foga. De ideiglenes tömés mindenképp kell, hogy megakadályozza további baktériumok bejutását. Nyugi, túléled. :)
2016. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
En ugy jartam mint te elhuztam az idot es nagyon begyulladt elmentem az ugyeletre V.kr. ahol meg kerdeztek hogy mit varok most tolluk nem is tudom hogylettek orvosok. Masnap elmentem a nepszinhaz utcai fogaszatra Nepszinhaz Dent. Nagyon jo orvosok penzbe is jo gyokerkezeltek es tomtek azota minden ok. Ha nagyon muszaly gyulladtan is kezelik tapasztalatbol mondom erzestelenito nem faj inkabb fesziti az inyt par masodpercig.
2016. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, mi volt?
2016. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!