Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egészséges fog is letörhet?

Egészséges fog is letörhet?

Figyelt kérdés

[link]

Ez megtörténhet?

Azt hittem, hogy csak elhalt fog törhet le, de előfordulhat, hogy egy egyébként egészséges, élő fogból törik le egy darab? De ez elviselhetetlenül fájna, vagy nem?


2016. jún. 3. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megtörténhet. Bár igaz, kicsit más, de velem is megesett mikor még gyerek voltam és ettem a meggyes rétest, véletlenül volt benne egy mag, nem vettem észre, és teljes erőből ráharaptam. A fogam konkrétan függőlegesen kettétört. Eléggé rossz volt, azóta nem bízok a meggyes sütikben csak úgy. :D Tudom, más a tejfog és a "normál" fog, de szerintem simán megtörténhet azzal is.
2016. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Kicsi rá az esély, de megeshet sajnos mert ha a zománc megkopik rajta már sérülhet a fog, hiába egészséges és nincs lyuk sem, megeshet csak ahhoz nagyon nagy erőhatás kell, nagyon kemény dologra kell ráharapni hogy letörjön. Nekem volt már olyan hogy a fogamból egy jó nagy darabka letört. A fogam picit lyukas volt, előtte 1 hónappal voltam fogdokinál 4 lyukas fogam volt ezzel együtt, egyiket gyökér kezelni kellett és mondta hogy az a fogam még ráér a kezeléssel ami utána letört. A többit lekezelte apránként, 2 hetente jártam hozzá meg minden. Utána én 1 hónapra külföldre utaztam dolgozni a céggel ahol dolgoztam így átmenetileg szüneteltettem a fogorvoshoz járást mert még lett volna 2 tömésem, de úgy egyeztem meg vele hogy a legfontosabbal kezdjük. Még kint voltam külföldön amikor kajálás közbe letört a fogamból egy nagy darab, akkor nem fájt szinte másfél hónapig. Amikor hazaértem sok meló volt a cégnél idehaza, de több külföldi utat más dolgok miatt nem tudtam vállalni, így idehaza a cégnél vállaltam +2 órákat majdnem napi szinten hogy a megrendeléssel végezzünk mert azt a brigádnak még külföldön össze is kellett szerelnie. Akkor ugye zavart a törött fogam, de egyáltalán nem fájt, és így nyugodt voltam, meg nem is foglalkoztam vele. Aztán kb 2 hónappal később arra ébredtem az éjszaka kellős közepén hogy iszonyatosan fáj a fogam. Akkor aznap nem tudtam dokihoz menni mert munkaszüneti nap volt, fogorvosi ügyelet legközelebb is 50 km-re volt annyit meg nem mertem levezetni sem, barátnőmnek nincs jogsija, édesanyám meg ápoló nő neki kellett dolgoznia, ő ezért nem ért rá hogy elvigyen. Édesanyámhoz a kórházba elmentem mer 2 km-re volt innen azt bemertem vállalni ha mást nem átmenetileg adjon valami erős fájdalomcsillapítót amivel másnapig kihúzom. Akkor adott is egy marha erőset de mondta hogy csak felet vegyek be és lehetőleg lefekvés előtt. Azzal jól is aludtam, másnap amint felébredtem már hívtam is a fogorvosom hogy sürgősen fogadjon mert nagy baj van, akkor mondta hogy menjek be fogad egyből. Be is mentem és hát látta hogy le van törve és mondta hogy azért jelentkezett ilyen késő a fájdalom mert jó volt a fogam és ennyi idő alatt romlott meg belül és érte el az idegeket a rohadás. Mondta hogy látta hogy jó volt a fogam viszonylag mert pici lyuk volt rajta, nem is értette hogy miért tört le, ő is annyit mondott hogy a fogzománc volt megkopva. Akkor a fogamat egyből kihúzta, mondta ha letörés után mentem volna 1 héten belül akkor megbírta volna még menteni.
2016. jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, köszi. És ha baleset miatt törik le egy fog, akkor mit csinál vele a fogorvos?
2016. jún. 4. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!