Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lüktet a fogam, eszméletlenül...

Lüktet a fogam, eszméletlenül fáj, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Alul hátul, már csak a gyökér van meg, púpot is érzek alatta, ha megnyomom vagy ráharapok, majdnem elájulok. Mi lehet a baj? Nem szeretném, hogy kihúzzák, mert még csak 17 éves vagyok.

Hazajöttem a suliból, mert nagyon fáj. Nem akarok fogorvoshoz menni, mert nagyon félek.


2016. jún. 10. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Pedig a fogorvos a megoldás, jó eséllyel egy tályog alakult ki, az magától nem fog helyrejönni. Ha meg lehet menteni a fogadat, akkor úgyis igyekszik így kezelni.
2016. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Pedig ezen már csak a fogorvos segíthet. Minél tovább húzod annál rosszabb lesz. Nem kínlódj tovább vele.
2016. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Es szerintetek kihuzzak? :((

Szoltam anyanak, hazajon, azt mondta elvisz fogorvoshoz.

Nagyon felek. :((( Fel fogjak vagni?

2016. jún. 10. 10:24
 4/18 A kérdező kommentje:
Es miert nem.hat a gyogyszer?
2016. jún. 10. 10:25
 5/18 A kérdező kommentje:

Azert is felek mert tudom, hogy nagyon gaz, de van meg 4 ugyanilyen fogam. Ugye azokat nem fogja bantani?

Anya se tudja hohy ennyire rosszak a fogaim. Felek hogy mit szolnak.

2016. jún. 10. 10:28
 6/18 A kérdező kommentje:
Meg felek az egesztol. :'(
2016. jún. 10. 10:29
 7/18 anonim ***** válasza:
Súlyos gyulladásra a szimpla nonszteroid annyi, mint harmatos fűben a gyíkpisi. Nyugi, kapsz helyi érzéstelenítőt, nem fog igazán fájni, amíg rendbeteszik.
2016. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Elsősegély a fogfájás esetén: szegfűszeg

A szánkat öblítsük sós vízzel. Utána csipet őrölt szegfűszeget helyezünk a fájós foghoz az ínyünkre.

A legjobb azonban a szegfűszeg olaj. Fél EK olivaolajban elkeverünk néhány csepp szegfűszegolajat, melyben megmártunk kis vattacsomókat, melyeket a fájós foghoz az ínyünkre helyezünk.

Ugyanezt végezhetjük gyömbérporral is.

2016. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de annyira fáj az a pukli, hogy hozzá se tudok érni. :/

Mindjárt megyünk az orvoshoz, drukkoljatok légyszi.

2016. jún. 10. 12:30
 10/18 anonim ***** válasza:

A gyulladás miatt fáj, nyomja az egészet és azért nem hat a gyógyszer sem.

Valószínű első körben kapsz valamilyen gyulladáscsökkentőt, de az is lehet hogy ha tályog akkor szájsebészet és felnyitják különben nagy bajt tud okozni a felgyülemlett genny, fertőzést okozhat, elindul az agy felé...

2016. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!