Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2oraja huztak ki az also...

2oraja huztak ki az also bolcsessegfogam, ra szabad gyujtanom, ha egy vattacsomot teszek a sebre?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok,ha betennek egy vastag vattapamacsota sebre es ugy szivnek el egy cigit,este meg megegyet,es 3 napig igy,csak 1-1et akkor nem lesz bajom ugye?Tudom ciki,de nagyon szeretem a cigit,es 1-2ot elszivnek,abban a 3napban is amikor az orvos nem tanacsolja a dohanyzast! 22/L
2010. ápr. 12. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogászati asszisztens vagyok. Egyrészt a vattacsomó nem steril, elemi szálakra bomlik, amik beleragadnak a sebbe. Másrészt ha bármit teszel most oda, akkor újra vérezni fog, hiszen felszakítod azt a vékony réteget, ahogy már megindult a szervezet öngyógyító tevékenységének köszönhetően a véralvadás.

Ezzel kockáztatsz egy szép kis fertőzést, további kezelést.

De persze Te döntesz.

2010. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oke,koszonom szepen,kedves toled,hogy irtal!:-)
2010. ápr. 12. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
ne rakj oda semmit, amúgy semmi bajod nem lesz sztem, sajnos én is dohányzom, úgyanúgy cigiztem foghúzás után is, talán pár szállal kevesebbet szívtam, semmi bajom nem volt... nemrég kellett eltávolítani nekem is a hátsó bölcsességfogam, jobb oldalon:)
2010. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oke koszi,en nem akarok sokat,tudod,csak most meg este egyet,remelem nem lesz baj,tudod,mert rengeteget kell dokikhoz jarnom es mar elegem van ,hogy minden heten minimum 2 idopontom van orvosokkal:-D Koszi a valaszokat egyenlore nem is nagyon kivanom a cigit,majd leszakad a fulem,ugy faj a fog helye,nyilvan veszek be egy nurofent!:-)
2010. ápr. 12. 12:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!